HaberlerTürkiye

Market zincirlerine de tanzim satış geliyor

Tarım ve Orman Bakanı olan Bekir Pakdemirli tarafından yapılan son açıklamada ülkemizde yavaş yavaş yayılmaya başlayan tanzim satış noktalarının binlerce şubesi bulunan market zincirlerine de geleceği duyuruldu.

Fiyat Artışıyla Mücadeleye Devam Mesajı

Bakanın yaptığı açıklamalarda son dönemde yaşanan meyve ve sebzedeki fiyat artışıyla mücadeleye devam mesajı verildi. Bu hedefte ise marketlere de tanzim satış şartlarının uygulanacağı belirtildi. Büyük şehirlerde hali hazırda bulunan tanzim satış noktaları ne yazık ki birçok ilde bulunmuyor. Bu noktadaki eksikliği gördüklerini belirten yetkililer, daha büyük bir adım atmaya hazırlanıyor.

Ülkemizde faaliyet göstermekte olan market zincirleri; A101, BİM, CarrefourSA, Migros ve ŞOK şubelerinde kurulacak olan tanzim satış noktaları için çalışmalar hız kazandı. Market zincirlerinin sadece belirli şubelerinde müşterilerine tanzim satışı yapacağını da hatırlatmak gerek. Ancak her il ve ilçede en az 3 farklı tanzim satış noktası kurulması planlanmakta. Bu sayede ülkenin her noktasındaki vatandaş daha ucuza meyve ve sebzeye ulaşabilecek.

Zeytin ve Zeytinyağına da Destek

Zeytinyağı ve tane zeytin üretimi yapan çiftçilere olan desteklerin de arttırılması için çalışmalar başlıyor. Tarım ve Orman Bakanının yaptığı açıklamalara göre 80 kuruş olan desteğin 10-15 kuruş aralığında daha da artacağı belirtildi. Ancak çalışmaların ne zaman tamamlanacağı şuan için merak konusu.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu