HaberlerTürkiye

Mansur Yavaş Osmanlıspor’un hafriyat gelirlerini kesti

Kısa bir süre önce mazbatasına kavuşan Ankara’nın yeni Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ilk icraatlarından birisi olarak da spor kulüplerinin belediye gelirlerine el attı. Bu doğrultuda verilen ilk karar da Osmanlıspor’un belediye hafriyat kamyonlarından elde ettiği gelirler oldu. Hayata geçirilen karara göre bundan sonra Osmanlıspor, belediyenin hafriyat gelirlerini alamayacak.

Önemli Gelir Kaynaklarından Birisi Yok Oldu

Resmi olmayan kaynaklara göre Osmanlıspor’un bu sayede günlük yaklaşık 20.000 lira gelir ettiği açıklandı. Durum bu olunca da kulübün büyük gelir kaynaklarından birisi yok edilmiş oldu. Ancak bu gelirin belediye bünyesine tekrar katılması ile birlikte şehir geneline yatırımlar yapılması bekleniyor. Gelir kaynaklarından birini yok eden kulübün sponsor ve diğer gelir kaynaklarına yönelmesi gündemde.

Seçim Döneminde Bundan Bahsedilmişti

Seçimden daha önce katıldığı televizyon programında Gökçek ailesinin sahip olduğu Osmanlıspor’a aktarılan parayı tekrar Ankara halkına vereceğini açıklayan Mansur Yavaş, bu sözünü de hayata geçirmiş oldu.

“Bize ‘Kaynak nereden bulacaksınız?’ diye soruyorlar. Hafriyat gelirleri Osmanlıspor’a verildi. Günlük 15-20 milyar gelir vardı oradan. Bilboard gelirleri vardı. Bunlar belediyelere verilseydi kaynak oluşurdu. Biz bunların tamamını Ankaralılar için kullanıp yatırımlarımıza kaynak oluşturacağız” açıklamasını yapmıştı.

Geldiği günden beri şehirde irili ufaklı değişikliklere giden Mansur Yavaş, şuan için halk tarafından beğeni ile karşılanıyor. Kendisinin yönetimi altında Ankara’nın ne yönde ilerleyeceğini göreceğiz.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu