Yeme - İçme

Mandalina Reçeli Tarifi

Kışın en güzel ve vitamin dolu meyvelerinden biridir mandalina. Bol bol yeriz c vitamini, hele ekşi odlumu daha güzel. Odun, kömür sobanız var ise yandığında mandalina kabuklarını üzerine koyun aromatik bir koku salıyor çok hoş. Daha önce mandalinadan hiç reçel yapmadıyasanız gelin beraber güzel bir reçel yapalım.

MALZEMELER

  • 1 kilo küçük boy ince kabuklu mandalina
  • 3, 5 su bardağı toz şeker
  • 2 su bardağı su
  • 1 adet limon tuzu

HAZIRLANIŞI

Mandalina Reçeli Yapılışı

 Bir kase de mandalinaları yıkayın iyice. Daha sonra bir kabın içinde suda bekletin yalnız geceden suya koyun ve sonra süzüp aynı işlemi yine yapın ve yapacağınız gün suyunu süzüp acısının gitmesi için tencereye temiz su koyup yarım saat ocakta pişirin. O suyu süzüp yine temiz su ekleyerek 2 bardakta şeker ekleyin ve 20 dakika pişirin, limon tuzunu bir kasede eriterek tencereye ilave edin ve ocağın altını kısıp ağır ağır kaynatın. Yarım saat kadar kaynatın kıvamına bakın. Kıvama geldiği zaman reçelimiz hazırdır. Kapalı bir kaba veya kavanoza koyabilirsiniz. Kahvaltı da veya hamur işinde kullanabilirsiniz. Afiyet olsun.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu