HaberlerTürkiye

Malatya Arguvan’da 4.1 Deprem Meydana Geldi!

AFAD’ın paylaştığı açıklamaya göre, Malatya’nın Arguvan ilçesinde 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntının saat 07.29 da meydana geldiği açıklandı.

 Malatya’nın Arguvan ilçesinde daha önce 21  Mart’ta 4,1, 25 Mart’ta 4,5 bugün ise 4,1 büyüklüğünde ard arda depremler meydana geldi.

Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, “İlçemizde uzun süredir artçı sarsıntılar sürüyordu. Bu sabah meydana gelen depremi hissettik. Şu ana kadar bize yansıyan olumsuz bir durum olmadı. Şu an bir şey görünmüyor ancak endişemiz, önceki depremlerde ağır hasarlı olan evlerimizin yıkılma noktasına gelebileceği. İlçe halkına tekrardan geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. ” dedi.

İlçede sarsıntı şiddetli olarak hissedildi. Önce ki depremlerde oluşan binalarda ki çatlaklar son sarsıntı ile daha da derinleşti. Depremin merkez üssü Hakverdi Mahallesi olarak belirlendi. Hakverdi Mahallesi Muhtarı Yılmaz Korkmaz “Şu an için can ve mal kaybı görünmüyor.” dedi.

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu