Faydalı BilgilerListelerSağlık

Makyajla Uyuduğunuzda Cildinizde Neler Olur?

Makyaj yapmak çoğu kadının vazgeçilmezi. Bu konuda bizleri gülümseten yazımıza buradan ulaşabilirsiniz. Gelelim asıl konumuza uzmanlar, makyajın ciltte en ufak bir kalıntı dahi bırakmayacak şekilde temizlenmesi gerektiğinin üstüne basıyorlar, bizde bu söylenenleri bildiğimiz halde bazen bir kereden birşey olmaz diyerek makyajımızla uyuyabiliyoruz. Peki bu durumda cildimizde neler olduğununa bir bakalım.

Kirpikler zayıflar

Sık, gür ve uzun kirpiklere sahip olmanın ilk kuralı makyajınızı temizleme. Çünkü rimel uzun süre kaldığı zaman kirpikler kurur ve dökülür. Özellikle göz makyajınızı ve rimelinizi çok iyi temizlemeniz gerekir.

Gözenekler tıkanır

Tenimize sürdüğümüz birçok maddeyi daha sonra temizlemek, cilt sağlığı için oldukça önemli. Fondöten, allık, gözaltı kapatıcı gibi ürünler güzelce temizlenmediği zaman cildimiz nefes alamaz, gözenekler tıkanır, sonuçta akneli ve sivilceli bir cilde sahip olduğunuz gibi erken yaşlanma belirtileriyle karşılaşmanız an meselesi olur.

Işıltı yok olur

Cildimizde vücudumuzun diğer parçaları gibi geceleri kendisini yeniler tazeler. Ancak makyajımızı temizlemeden uyuduğumuzda bu tazeleme gerçekleşemez ve cildimizin ışıltısı yok olur.

Temizlenmesi daha da zorlaşır

Makyajınızı temizlemeden uyursanız, daha sonra temizlemek daha da zor hale gelecektir. Gece boyu makyaj cildinizin derinlerine nüfuz edecek ve temizlenmesi de zorlaşacaktır.

Gördüğünüz gibi makyajla uyumak pek akıllıca bir fikir değil. Mutlaka çok yorgun olduğunuz zamanlar olacaktır. Bu gibi durumlarda sabah kalktığınızda ilk iş olarak yapmanız gerekenleri de sizlerle paylaşıyoruz.

Yüzünüzde makyaj varken uyuyakalırsanız ne yapmalısınız?

Uyanır uyanmaz yüzünüzü güzelce yıkayın. Ardından yağ bazlı bir temizleyici ile yıkayın. Sonrasında ise jel ya da köpük bazlı bir temizleyici kullanın.

Son olarak da yüzünüze bir detoks maskesi uygulayarak işlemi tamamlayın ve cildinizi nemlendirin. Ama en önemli kural makyajınızı temizleyip uyuyun ;)

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu