Yaşam - insan

Makyajla Daha Genç Görünmenin Yolları

Hangi yaşta olursak olalım makyaj yaparken dikkat etmezsek olduğumuzdan çirkin ya da olduğumuzdan yaşlı görünebiliriz. Bu yüzden sık sık yapılan makyaj hatalarına dikkat etmemiz gerekir. Makyajı güzel yapmak ise bize güzellik ve gençlik katabilir. O yüzden makyajla daha genç görünmenin yollarını inceleyelim.

Öncelikle en dertli konuyla başlayalım. Baktığımız her yerde ilk gördüğümüz şey fondötenin yanlış kullanımıdır. Ten rengi ile uyuşmayan bir fondöten kullanmayın. Çünkü daha açık renkli bir tene sahip olmak isterken, düz ve cansız bir surata sahip olma ihtimaliniz çok yüksektir. Uzmanlara göre su bazlı fondötenleri tercih etmeniz gerekiyor. Özellikle de ince tabaka olarak sürülebildiği için.

Makyajla daha genç görünme

Fondöteni denerken boynunuza doğru çok gitmeyin. Çünkü genelde gölgede kalan kısım olduğu için suratınızdan daha açık renkli olabilmektedir. Fondöteni test ederken elmacık kemikleri ve çene kısmına sürüp bakıp, çok açık ya da koyu olmasın.

Aydınlatıcılar. Cildiniz ışıltısını kaybettiği zaman başvurmanız gereken ürünlerdir. Örneğin Mac Prep+Prime Highlighter gibi bir ürünü tercih edebilirsiniz.

Allığı sürerken elmacık kemiklerinin altından değil, ortasından başlayarak sürmeniz daha iyi bir görüntü sağlayacaktır.

Toprak tonlarında göz farı kullanmaya özen gösterin. Koyu renklerden kaçının.

Göz kalemi kullanırken veya eyeliner, üst kirpiklerin oraya sürün. Alt kirpiklerin oraya sürmek daha yaşlı görünmenize sebep olur. Ayrıca göz altına daha açık ve parlak renkleri kullanın.

Kesinlikle koyu renk ruj tercih etmemeniz önerilmekte. Yaşla birlikte daha çok pembe ve leylak tonları rujları tercih etmeniz yararınıza. Yüz hatları, dudak çevresi belirginliğini kaybettiği için dudak kalemi kullanın ama rujla aynı renkte değil daha çok şeftali tonlarında olması öneriliyor.

Yaş ilerledikçe cilt parlaklığını kaybettiği için rujun üstüne parlatıcı sürün. Daha genç bir görünüm sağlayacaktır.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu