ListelerYaşam - insan

Makyaj Yapanların Anlayacağı 8 Duygu

Makyaj yapan bayanların karşılaştığı bir takım zorluları sadece onlar anlar ve bazen gülümsetici bazen de intihar sebebi olan bu durumlar karşısında yaşadıkları duyguları sadece onlar hissederler. Makyaj yapanların yaşadığı 8 farklı duygu.

 

8- Eyelinerı Eşit Çekmek

Eyelinerı Eşit Çekmek

Eyeliner son zamanlarda moda olan ancak her makyaj yapan bayanın yapabileceği bir malzeme değildir. Eyeliner eşit olmaması halinde bütün makyaj baştan silinebilir. Ancak eşit çekilmesi halinde ayna karşısında bir karnaval havasında danslar başlar.

 

7- Allığın Yere Düşmesi

Allığın Yere Düşmesi

Allık veya pudranın çarpma sonucu yere düşmesi durumunda yaşanan suçluluk ve çılgınlık duygusu başka hiçbir şeyde karşımıza çıkmaz. Tuz gibi dağılan makyaj malzemeleri büyük bir hayal kırıklığıdır ve geri dönüşü mümkün olmayan bir kazadır.

 

6- Videodan İzlenilen Makyajı Denemek

Videodan İzlenilen Makyajı Denemek

Genellikle makyaj videoları izlenir ve aynı şekilde bir makyaj yapmak istenir. Genellikle sonuç aynı olmaz çünkü makyaj kişinin yüz hatlarına ve ten rengine göre değişiklik gösterir. Bu durumun sonucunda aşırı bronzluk, çok büyümüş dudaklar veya bir palyaço kıvamında görüntü sahibi olunur.

 

5- Rimel Sürdükten Sonra Hapşırmak

Rimel Sürdükten Sonra Hapşırmak

Rimel uygulandıktan sonra gözler bir süre şiddetli şekilde kapatılmamalıdır. Rimel içerisindeki boyanın kuruması beklenmek zorundadır ancak hapşurma eyleminde gözleri açık tutmanın imkânsız olduğu düşünülürse bu tam bir kâbustur. Rimel uygulaması sonrasında gelen hapşuruk intihar sebebidir bir bayan için.

 

4- Önemli Konuşma Sırasında Dişteki Ruj İzi

Konuşma Sırasında Dişteki Ruj İzi

esnasında veya önemli bir konuşmadan sonra aynaya baktığınızda dişinizde ruj izi olduğunu görmek bir felakettir. Görüntü olarak hoş olmayan bu durum kişinin kendiden nefret ermesine yol açar.

 

3- Rüzgâr, Saçlar ve Parlatıcı Üçlüsü

Saçlarınızı salmaya karar verdiğiniz bir günde birden bire çıkan hortum fırtınası misali şiddetli rüzgâr sonucunda dudak üzerine uygulanan parlatıcı üzerinde bütün saçlarınız kalacaktır. Parlatıcının yapışkan etkisi saçlarınızı toplar ve beklenmeyen bir bağ kurar.

 

2-Makyajlı Gözleri Ovalamak

Makyajlı Gözleri Ovalamak

Full makyaj yapıldığını unutup gözlerini ovuşturan sevgili bayanlar tıpkı bir korku filmi başrolü gibi ortalıkta dolaşırlar. Bu durumun farkında ne kadar geç olunursa o kadar sıkıntı demektir. Sürekli insanların yüzünüze baktığını hissedersiniz ve sonucunda o ortamdan buharlaşıp yok olmaya karar verirsiniz.

 

1- Hafif Makyajın Sınırsızlığı

Hafif Makyajın Sınırsızlığı

Hafif makyaj yapmak isteyen ancak sonucunda gelinin kız kardeşi gibi sonuçlanan çok makyaj denemesi olduğunu tüm bayanlar bilir. Hafif makyaj esnasında aşırı kullanılan eyeliner eşitlemesi sonucunda düğün makyajına dönüşür.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu