Ekonomi ve FinansHaberler

Mahcup Olduğumuz Durumlar

Mahcup Olduğumuz Durumlar

İşe Geç Kaldığımızda 

Image

Trafik geç gelen otobüs derken işe geç kalırız. Bir mazeretimiz olsun yada olmasın işe geç kaldığımızda kendimizi suçlu hissederiz bizim elimizde olmasada mahcup oluruz. Böyle bir durumda  Ilımlı bir yaklaşımla kendimizi  mazeretimizi dile getirmeliyiz.

İlgili Makaleler

Borç İstemek Zorunda Kaldığımızda
Image

Bazan beklenmedik harcamalar ay sonu gelmeden paramızı bitirir.  Bizde yakınlarımızdan istemek zorunda kalırız. Her ne kadar borç olarak istesekte mahcup oluruz. Böyle  bir durum yaşamak istemiyorsak  Halkbank gibi banklaların açık hesabını kullanabiliriz. 

Verilen İşi Zamanında Yetiştiremezsek

Image

İşi bitirmemiz için belli bir zamanımız olsada yoğunluk ve bazı aksaklıklardan dolayı  istenilen zamanda işi yetiştiremeyebiliriz. Bizde kendimizi karşı tarafa karşı sorumlu hissederiz ve mahcup oluruz.

Bu durumda yapmamız gereken şey karşı tarafa mantıklı açıklamalarla durumu ifade edebiliriz. 

Arabamızla Giderken Birinin Üzerine Su Sıçratmamız

Image

Yağmurlu günlerde ya da su birikintisinin olduğu bir tümseğe  girdiğimizde  yoldan geçen bir yayanın üzerine su  sıçradığında  mahcubiyet duyarız. Bu hatamız yüzünden bir insan zarar görür. Böyle bir durumda camı açıp özür dilemekten öteye gitmeliyiz. Bu halde yürüyemeyeceğine göre gideceği yere bırakarak nezaket gösterebiliriz

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu