HaberlerListeler

Londra-New York Arası Yolculuk, SpaceX Roketleriyle Yalnızca 29 Dakika Sürecek

Son yıllarda insanoğlunun teknolojide gelmiş olduğu gerçekten inanılmaz. Dünyamızda teknolojiye öncülük eden insanların başında gelen Elon Musk, büyük bir projeye hazırlanıyor. Sahibi olduğu ve SpaceX adını verdiği şirket himayesinde geliştirmiş olduğu roketler sayesinde dünyanın birçok yerine çok daha hızlı bir şekilde erişilebilecek. Bunların arasından hesaplanmış olan iki ticaret kenti dikkat çekiyor. Hesaplamalara göre Londra’dan NewYork kentine gitmek isteyen bir yolcu 29 dakikada yolculuğu tamamlayabilecek.

Çalışmalar Tüm Hızıyla Devam Ediyor

SpaceX şirketi bünyesinde yapılan çalışmalar Elon Musk öncülüğünde tüm hızıyla devam ediyor. İsveçli yatırım danışmanlığı firması UBS’e göre SpaceX’in geliştirdiği Starship adlı araç uçak yolculuklarını ve uçak şirketlerini dünyadan silmeye hazırlanıyor.

Roketin için şuan ısı ve diğer gerekli testler yapılmaktadır. Son yapılan ısı testinden başarılı bir şekilde geçen roketin çalışmalarında onlarca bilim adamı yer alıyor.  Verilen diğer istatistiklere göre Londra’dan Dubai’ye 29, Hong Kong kentine ise 34 dakikada gidilebilecek. Tahmini olarak 2030 yıllarında aktif olarak faaliyete geçmesi düşünülen Starship gemisinin geliştirilmesi için milyarlarca dolar kaynak ayrılmış durumda. Ancak gemi ile seyahat etmenin ne kadara mal olacağı ise yapılan çalışmaların ardından belli olacaktır.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu