Faydalı Bilgiler

Lohusalık penye kumaşlar kaç derecede yıkanmalıdır?

Konu hamile lohusa pijama takımların yıkanmasına geldiğinde anne ve bebek sağlığı için en iyisi olmalıdır. Lohusa pijama giysilerini temiz ve lekesiz tutmak çok önemli olduğu gibi kullanılan deterjan malzemeleri de anne ve bebeğin cilt sağlığına uygun olması gerekmektedir. Hamile pijamaları kaç derece yıkanmalıdır sorusuna yanıt ise bizden geliyor.

Vücudumuzu zararlı etkilerden koruyan cilt florası bebeklerde olmamasına karşılık, anne adayında 5.5 iken bebekte 6.8 seviyededir. Bu nedenle hamile lohusa gecelik ve lohusa pijama yıkanırken dikkatli olunması gerekir. Lohusa anneleri için kıyafet seçerken annenin cildi göz önünde bulundurularak lohusa pijama ve lohusa geceliklerin kullanılması gereken deterjana kadar birçok önemli noktaları vardır. Tüm kıyafetlerde olduğu gibi lohusa pijama ve lohusa gecelikler üretim aşamasında iyi tasarlanmaktadır. Lohusa geceliklerini diğer kıyafetlerden ayrı olarak yıkamamız anne ve bebek sağlığının korunması açısından önem arz etmektedir. Üretilen bazı kıyafetlerde bulunan parfüm, deterjan atıkları ve egzoz dumanı gibi farklı maddeler bulunmaktadır. Lohusa pijama ve lohusa geceliğinde bu durum söz konusu değildir. Her türlü önlem açısından annenin lohusa pijama ve lohusa geceliği diğer çamaşırlardan ayrı sepetlerde bulundurulmalıdır.

Lohusa pijama giysileri yıkanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu hamile pijamanın yıkama sıcaklığıdır. Satın alınan hamile pijamanın arkasındaki etikette yıkama talimatı ve yıkanması gereken su sıcaklığı yazmaktadır. Bu annelere yardımcı olmaktadır. Genellikle hamile pijamanın daha temiz hijyenik olması gerekir ve minimum sıcaklıkta yıkanmalıdır. Hamile pijamanın etiketlerinde aksi olmadığı sürece 40 derecelik suda yıkanması yeterlidir. Giysi daha yüksek derecede yıkanırsa hamile pijama yüksek oranda yıpranabilir. Hamile pijamanın durulama işleminin tam yapılması gerekir bunun sebebi lohusa pijamanın kimyasallardan tamamen arınmasıdır. Pijamanın üzerinde herhangi bir madde kalmamasını sağlamak için ekstra bir durulamadan geçirilmesi alerjik reaksiyonların önüne geçilmesine yardımcı olur.

Pijama yıkanırken deterjanın organik olmasına dikkat edilmelidir. Kimyasal ve paraben içermeyip tüm bileşenleri organik olmalıdır. Aksi taktirde reaksiyon gösterebilmektedir. Çamaşır suyu ya da benzer temizleyici kullanılmamalıdır. Kolay durulanabilen sabun tozları kullanılmasında çok sakınca yoktur. Pijama için yumuşatıcı kullanılmak isteniyorsa da bunun yine organik olması gerekmektedir.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu