ListelerYeme - İçme

Yemeye Cesaret Bile Edilemeyecek Kadar Acı Biberler

7. Caroline Reaper Biberi

Caroline Reaper Biberi

Dünyanın şuana kadar yetişmiş en acı biberi Caroline Reaper Biberidir.  1.500.000 acılık değeri olan biberi yemek bir yana tadına bile bakmak adamın dilini uyuşturabiliyor. Jason McNabb isimli adam ise bu biberden 3 tanesini 10.95 saniyede yiyerek rekorlar kitabına girmiştir.

6. Naga Jolokia Biberi

Naga Jolokia Biberi

Hindistan’da yetişen ve 1.000.000 acılık değeriyle dünyanın en acı ikinci biberi Naga Jolokia biberidir.

5. Dorset Naga Biberi

Dorset Naga Biberi

Ülkemizde de tohumunu bulabileceğiniz Dorset Naga Biberinin acılık değeri tam 970,000 dir.

4. Red Savina Biberi

Red Savina Biberi

Dünyanın en hacı biberlerinden birisi olan Red Savina biberi hatta 2000 yılına kadar bu alanda rekoru elinde bulunduruyordu. 577,000 acılık değeri vardır.

3. Scotch Bonnet Biberi

Scotch Bonnet Biberi

Bir çok rengi bulunan Scotch Bonnet Bebiberi 350,000 acılık değeriyle birden üst sınıfa atlatıyor. Bunu yemek öyle herkesin harcı değiş. Antep ve Urfalılar deneyebilir.

2. Jalapeno Biberi

Jalapeno Biberi

Ülkemizde de çok tüketilen Jalapeno Biberinin acılık değeri  8000 dir. Bu biberin tadını bildiğiniz için bundan sonraki biberlerin değerini buna göre yorumlayabilirsiniz.

1. Poblano Biberi

Poblano Biberi

Meksika’da yetişen Poblano Biberinin acı değeri 1000 ile 1500 Scoville ölçeğindedir.  Yemek yanında gidecek türden biberlerden.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu