Asyalı Kadınların Uyguladığı Etkili Cilt Beyazlatma Yöntemi

cilt beyazlatma yöntemleri
pomeranian boo fiyatları

Asyalı kadınların yüzyıllardır pirinç suyu ile duş alarak beyazladıklarını biliyor muydunuz?

Yüzyıllardır Asyalı kadınların ciltlerini doğal yolla nasıl beyazlattığını biliyor musunuz?

Asyalı kadınlar yüzyıllardır pirinç suyu ile duş alarak vücutlarına beyazlık ve pürüzsüzlük kazandırıyorlar.

Pirincin içerisindeki ferulik asit, para aminobenzoik asit ve allantion elementleri cildi hem güneşe karşı koruyarak onarıyor, hem de cildi beyazlatarak lekeleri gideriyor.

Aynı zamanda cildi sıkılaştırarak kırışıklık oluşumunun önüne geçiyor. Pirincin bu özelliklerinden faydalanmak için iki yöntem var; ilki pirinç maskesi, ikincisi pirinç toniği. İşte mucizevi etkileri olan ve Asyalı kadınların uyguladığı etkili cilt beyazlatma yöntemi…

Ayrıca Bknz.  Obezite Nedir? Nasıl Hesaplanır?

Malzemeler
2 dolu dolu yemek kaşığı pirinç unu
1 çay bardağı süt
Karışımı uygulamak için fırça

Yapım Ve Uygulama Şekli

Pirinç ununu cam bir kasaye alın. Üzerine bir yandan ada karıştırarak yavaş yavaş sütü ilave edin. Karışım krem kıvamına gelinceye kadar süt ilave etmeye devam edin. Burada süt ölçüsünde 1 çay bardağının üzerine çıkabilirsiniz.

Hazırlanan maskeyi cildinizin tamamına fırça ile uygulayarak 25-30 dakika bekletin. Önce soğuk sonra ılık su ile temizledikten sonra eğer hazırda varsa pirinç toniği sürebilirsiniz. Bu maskenin etkisinin iki katına çıkmasını sağlar. Bu işlemi haftanın 3 günü yapabilirsiniz. Düzenli uygulamanız halinde 1 ay gibi kısa bir süre sonunda cildinizin beyazlayarak sıkılaştığını ve kırışıklıkların görünürlüğünün azaldığını göreceksiniz.