Müzik

En çok coverlanan 5 Türkçe şarkı

Günümüzde unutulmaya yüz tutmuş pek çok şarkı cover versiyonu ile yeniden canlanlandı.

Orijinalinden çok daha farklı tarzlara bürünmüş olarak karşımıza çıkan, en çok coverlanmış Türkçe şarkılardan 5 tanesini sizler için derledik.

1. “Ah Bu Şarkıların Gözü Kör Olsun”

ilk olarak Zeki Müren tarafından yorumlanmış olsa da Emel Sayın, Ayşe Tunalı, Zakkum, Işın Karaca, Tan, Fatih Erkoç gibi pek çok isim tarafından tekrar seslendirilmiş. Her bir sesten ayrı bir tat almanızın ihtimali oldukça yüksek…

2. “Haram geceler”

Farklı versiyonlarını dinlediğimiz  bir diğer şarkı ise, “Haram geceler”. Nilüfer, Edip Akbayram, Levent Yüksel, Pilli Bebek, Nilüfer ve Gece Yolcuları, Sefa Topsakal gibi isimler tarafından  yorumlanan Haram Geceler, kolay kolay unutulacak bir şarkı değil gibi görünüyor.

[irp]

3. “Anma Arkadaş”

Cover versiyonu ile sıkça karşılaştığımız “Anma Arkadaş” şarkısını da Erkin Koray, Ümit Besen, Yıldız Tilbe, Kıraç, Ogün Sanlısoy, Umut Kaya gibi çeşitli değerli isimlerden dinledik.

 4. “Dalgalandım da Duruldum”

Bu şarkıda rocktan arabeske farklı şekillerde yorumlanarak günümüzde de popülerliğini korumaya devam eden bir şarkı. Müzeyyen Senar, Nilüfer, Müslüm Gürses, Gripin, Muazzez Ersoy gibi sanatçılar sayesinde farklı versiyonları ile karşılaştık.

5. “Yıldızlar da Kayar”

Bu şarkı ise yine en çok coverı yapılmış şarkılar arasında sayılabilir. Günümüzde hala çok sevilerek dinlenen popüler bir şarkı olmasının nedeni de bu olsa gerek. Ferdi Tayfur, Kıraç, Tan gibi isimler tarafından farklı şekillerde yeniden yorumlandı.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu