Bakımı Kolay 7 Akvaryum Balığı Önerisi

pomeranian boo fiyatları

Bakımı kolay 7 akvaryum balığını sizler için derledik.

1. Japon Balığı

Japon balığı

Herkesin yakından tanıdığı bakımı en kolay herkesin bakabileceği o nadide balık. Japon balıkları çeşitli varyasyonlara sahiptir (oranda, komet, ranchu, balongöz vb.) Bu balık için en az 30-40 litre bir akvaryuma ihtiyaç duyulur.

2. Lepistes

lepistes

Herkesin yakından tanıdığı bir balıkta Lepistes. Kendisine yakıştırılan tabirlerden biride “..bardakta bile ürer bu”. Lepistes hobiye yeni başlayanlar için en uygun türlerden biridir zarif balıktır vesselam. Bu balık için en az 30-40 litre hacim önerilir.

3. Melek Balığı

Melek Balığı

Zarafet, incelik, güzellik… Ne desek az çok güzeldir kendileri, görseline doyum olmaz. 70-80 litreden daha az hacimlerde bakılması önerilmez balık için sağlıklı olan budur.

4. Betta Balığı

Betta Balığı

Yalnız kurt olarak biliriz kendisini. Tek bakılır bayağı sert balıktır, kesinlikle bardakta ve fanusta bakılmamalıdır. En az 20 litre tavsiyedir.

Ayrıca Bknz.  2017 Yılının En İyi Vahşi Yaşam Fotoğrafları Belli Oldu

5. Sarı Prenses Ciklet

Sarı Prenses Ciklet

En yaygın beslenilen balıklardan biri belkide en favorisi olabilir. Bakımının kolay olması fazlaca bulunması ve rağbet görmesi sebebiyle sevilen bir balıktır. 100 litrenin altinda strese girebiliyor tavsiye edilen en az 100 litre hacimdir.

6. Zebra Ciklet

Zebra Ciklet

Amerikan cikletlerinin efesidir, en kolay ulaşılan Amerikan cikletidir kendisi . Üreme makinesidir, sert bir balıktır . Japon balığı kadar dayanıklıdır. En az 50 litre hacime ihtiyac duyar.

7. Yunus Ciklet

Yunus Ciklet

Rengi , kafası, sevimliliği ve uysallığı .. Hobicilerin ve akvaristlerin gözledelerindendir. Bazıları 100 litre yeterli diyor, bazıları 300 litre en az olmalı diyor. 100-150 litre civarinda bir hacim olması yeterlidir.