Göbek Yağlarını Eriten Besinler

pomeranian boo fiyatları

Bir çoğumuzun şekerpare diye nitelendirdiği göbek bölgemizdeki yağlardan kurtulmak oldukça zordur. Kilo verme süresince erimesi en zor olan bölge karın kısmıdır. Bu bölgedeki fazla kilolar diğer bölgelere göre daha yavaş erir. Karındaki yağları eritmek size sağlık kazandırmakla kalmaz ve vücudunuzun daha estetik gözükmesini sağlar.

Göbek bölgesindeki yağlar:
– İnsülin direncini arttırır.
– Diyabet riskini arttırır.
– Kalp hastalığına yakalanma riskini arttırır.

Göbek yağını eritmek için tam tahıllı ekmek ve pirinç.
Tam tahıllı ekmek lif, vitamin, mineral kaynağıdır. Harvard Sağlık Yayınlarının açıklamalarına göre tam tahılların içerdiği bu kompleks karbonhidratları tüketmek zayıflamanıza yada kilolarınızı kontrol altına almanıza yardımcı olur. Kepekli tahıllar ile yapılan yemekler, kahverengi pirinç, tam buğday unu ekmek bu yağların tam bir düşmanıdır.

Et, Balık, Mercimek

et-balik-mercimek

Zengin protein içeren besinler (yağsız yoğurt, yağsız et, ton balığı, fıstık ezmesi vs.) tokluk hissinin uzamasının yanı sıra kas oluşumuna da yardımcı olur. Yağlı kırmızı et, yumurta sarısı ve tam yağlı süt ürünlerinden uzak durmak yapacağınız doğru adımlardan birisi olur. Hintli yazar Mridula Baljekar kitabında kırmızı et yerine balık ve mercimek tüketimini öneriyor. Yemek yapımında ise tuz ve tere yağından uzak durulmasından yana.
protein-iceren yiyecekler

Meyve ve Sebzeler

protein-iceren-Meyve-ve-Sebzeler

Fazla kilolarınızdan kurtulmanız yada kilonuzu stabilize edebilmeniz için meyve ve sebzelerin rolü oldukça fazladır. Baljekar; biber, domates ve yeşillik vb. sebzeleri köri ve yoğurt ile soslayıp tüketmenin fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olacağını da söylüyor. Evde yada dışarıda yapacağınız sebze ağırlıklı yemek tercihleri sizleri fazla kalori alımından koruyacak ve daha uzun süre tokluk hissi yaşamanıza yardımcı olacaktır.

Ayrıca Bknz.  Facebook Video İndirme Nasıl Yapılır?