Haberler

Link Wheel Nedir, Nasıl Yapılır?

Link Wheel teriminin Türkçe karşılığı Link Tekerleği olsa da bu terimi link ağı veya link döngüsü  olarak adlandırabiliriz. Link Wheel tekniği sayesinde sitenizle aynı sektörde kaliteli farklı sitelere sahip olacaksınız ve bu paravan sitelerden sitenize link çıkışı yaparak sitenizin yükselmesini sağlayacaksınız.

Olayı çok daha rahat algılamanız bakımından hayali bir site kuralım. Adı Gül Çiçekçilik olan bu sitede online olarak çiçek satışı yapılıyor ve bu siparişler kısa bir süre içerisinde kişiye ulaşıyor. Fakat şöyle bir sorumuz var rakibimiz olan Lale Çiçekçilik siparişleri çok daha geç bir sürede teslim etmesine rağmen hedef kelimemiz olan “çiçek” kelimesinde 1.sırada ve piyasadaki aslan payını Lale Çiçekçilik alıyor.

Bu sektörde bulunan sitelerin size backlink verme olasılığı yoktur. Çünkü kimse sektöründe başka bir kişiye link verip kendi çıkarlarını hiçe saymaz. Peki ne olacak? Bu durumda yeni siteler açarak kendinize rakip siteler oluşturmuş olacaksınız ve bu siteleri doğru biçimde kullanarak ana siteniz olan Gül Çiçekçilik sitesini yükselteceksiniz. İşte link wheel‘in temel mantığı budur. Sektörünüz ile aynı kategoride farklı siteler oluşturarak oluşturacağınız link ağı ile sitenizi yükseltmiş olacaksınız.

Anlayacağınız üzere çeşitli blog oluşturma servisleri ile oluşturduğunuz paravan siteler üzerinden kendi sitenize link girişi yaparak ana siteniz olan Furkita sitesini yükseltmiş oluyorsunuz ayrıca bu paravan siteleri kendi içerisinde de linkleyerek bu çalışmanın doğal bir görünüm almasını sağlayabilirsiniz.

Link Wheel Nedir, Nasıl Yapılır?

Paravan Blog Domain Seçimi

Paravan siteleri oluştururken domaini özenle seçmelisiniz ücretsiz olarak .wordpress.org,. blogspot.com gibi alan adları alabileceğiniz gibi eğer hedef kelimeniz Türkçe bir kelime ise ve Türkçe sonuçlarda yükselme hedefiniz bulunuyor ise .gen.tr ve diğer .tr uzantılı domainleri kullanabilirsiniz. Domaininizde mutlaka anahtar kelimeniz geçmelidir ve bu anahtar kelimenin ilk başta geçmesi büyük avanntaj sağlayacaktır. Örnek olarak;

çiçek____.wordpress.org

çiçekçilik___.blogspot.com

çiçeksatinal__.tumblr.com

Paravan Blog Site İçi Çalışmalar
Paravan bloglarınızı üvey site olarak nitelendirmemelisiniz aksine adeta ana siteniz gibi özenle çalışmalısınız. Paravan bloglarınızın temasını seçerken Site İçi SEO kriterlerine uymasına dikkat etmeniz gerekir.

Paravan Blog Makale

Paravan bloglarınızda yayınlayacağınız tüm içerikleri özgün olarak girmelisiniz. Böylece paravan sitenizinde değeri artacaktır haliyle bundan ana sitenizde nasibini alacaktır. Paravan bloglarınızda en az 150 kelimelik özgün makaleleri güncel olarak yayınlamanız önerilir. Makalaleri oluştururken ana siteye içerik giriyormuşçasına özenle girmeniz yararınıza olacaktır. Ayrıca makaleleri resim/video gibi materyallerle destelemelisiniz.

Paravan Blog Makale

Paravan Bloglarda Yapılan Yanlışlar

Link Wheel kurmak zahmetli bir iştir ancak bu işi öğrenen bir kişi bu işin çok basit olduğunu düşünür oluşturduğu paravan sitelere hiçbir şekilde değer vermez ve haliyle hiçbir verim alamaz.

Kopya İçerik

Paravan bloglarda kopya içerik kullanıp ana sitenize link vermek size hiçbir fayda sağlamayacaktır aksine kalitesiz bir siteden backlink kazanmış olacaksınız. Bu yüzden paravan sitelerinizde kesinlikle özgün içerikler barındırmalısınız.

Yanlış Linkleme

En sık yapılan hata sadece 2 makale girip ana siteye footerdan,sidebardan link basmaktır. Paravan site çalışması yaparken doğallık en önemli faktördür iki yazının ardından bir sitenin size link vermesi ne kadar doğaldır? Bundan dolayı paravan bloglara en az 4-5 adet link çıkışı olmayan kaliteli içerik girişi yaptıktan sonra tanıtım makalesi tarzında linklemeler yaparak ana sitenizi yükseltebilirsiniz.

Link Wheel’in Sonuçları

Doğru bir link Wheel çalışmasının ardından elinizde sektörünüzle ilgili birçok kaliteli site bulunacaktır ve bu siteler ile ana sitenizi yükselterek hedef kelimenizde yüksek sıralara çıkabilirsiniz. Ayrıca Link Wheel ekonomiktir başka sitelerden 3 aylığına 30-40 Lira gibi ücretler ödediğiniz linklere sınırsız olarak sahip olacaksınız.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu