Faydalı BilgilerListeler

Limonlu yeşil çay faydaları

1. Limonlu Yeşil çayın Kanser Üzerinde Etkileri?

 Limonlu Yeşil çayın Kanser Üzerinde Etkileri?

Yeşil çay içerisinde barındırdığı kateşin isimini almış antioksidanlar bakımından oldukça zengindir. Kateşin adı verilen bu antioksidanların büyük görevi ise kanserle savaşmaları dır. Bir su bardağı yeşil çayın içine  taze sıkılmış bir fincan limon suyu oda koşullarında iyi bir şekilde karıştırılır. İyice karıştırıldıktan sonra oluşan yeşil çay limon karışımı eğer beğenilmezse içerisine 1 çay kaşığını çok fazla geçmeyecek şekilde istenildiği miktarda bal eklenir. Bu hazırlanan karışımın düzenli bir şekilde tüketilmesi halinde kanser başta olman üzere kanser türevi olarak adlandırılan bir çok hastalığın önlenmesi veya tedavi edilmesinde kullanılır. EGC, EKG ve AK gibi adlandırılan polifenoller antioksidan aktivite ederek kanser ile yapılan mücadelede çok büyük rol oynar.

2. Limonlu yeşil çay kalbe faydalı mı?

Yeşil çay bir çok çeşide sahip olduğu gibi limonlu yeşil çayda bunlardan bir tanesidir. Yeşil çay kalp damar hastalıkları bakımından bu tür hastalıkların önüne geçmekte bunlarla mücadele etmekte inanılmaz derecede etkilidir. Bu tadı gayet hoş içeceğin kötü kolesterolün ( LDL ) büyük bir düşmanıdır. Bu etkisini yapılan çeşitli araştırmalarda kanıtlamış olan bir içecektir. Yeşil çaya ilave edilen limon suyu ise karışımın içinde bulunan bu antioksidanların vücut tarafından emilimine yardımcı rol oynamaktadır. Bu karışımın içerisinde bulunan antioksidanlar kan yolu ile kalp ve damarda ki sorun ve hastalıkları onararak insanın beklenmedik bir anda kalp ve damar sorunları geçirmesine karşı etkili bir rolü mevcuttur.

3. Limonlu yeşil çayın genel sağlığa faydaları: Dokular üzerinde etkisi

Limon üst düzey bir antioksidan kaynağı olmasının yanında büyük bir C vitamini deposudur. İçerisinde barındırdığı C vitamini bakımında çok zengin olan limon yeşil çay ile beraber karışım hazırlanıp içilmesi gerekmektedir. Oluşturulan bu karışımın vücut üzerinde faydası olduğu bölgeleri şu şekilde sıralayabiliriz :

  • Kan damarları üzerinde etkisi
  • Deri ve cilt üzerinde etkisi
  • Kemik ve kemik yapısına etkisi
  • Diş ve Diş eti üzerinde ki etkisi
  • Kıkırdaklarımız üzerinde etkisi
  • Ligamentler üzerinde etkisi

Oluşturulan karışımın günlük olarak tüketilmesi bu doku ve yapıların hızla onarılması beslenmesi ve gelişmesinde büyük rol oynar. Ayrıca yaraların iyileşmesinde ki hızlandırıcı etkisi de kanıtlanmıştır.

4. Limonlu yeşil çay demir emilimini etkiler mi

Yeşil çayın faydalarında bahsettiğimiz gibi sindirim üzerinde büyük bir etkisi vardır. Yeşil çay limon ile oluşturulan özel karışık ile birlikte tüketildiği taktirde limonun bilindik özelliklerinden olan sinirimi kolaylaştırma özelliği yeşil çay ile birleştiğinde bir çok besin ve vitaminin sindirilmesinde etkili olacaktır. Bunlara örnek vermemiz gerekirse demir emilimini büyük oranda hızlandıran yeşil çay ve limon karışımı vardır.

5. Yeşil çay detoksu

Bilindiği üzere detoksların insan vücudunda büyük bir temizlik özelliği vardır. Bu detoksun yeşil çay gibi mucizevi bir iksir ile birleşmesi durumunda insan vücudunda yeşil çay detoksunun inanılmaz bir temizlik etkisi olacaktır. Sizlere yeşilçay detoksunun faydaları hakkında şunları söyleye biliriz :

  • Kirli kanın temizlenmesi
  • Şişkinliğin atılması
  • Hazımsızlık sorununun yok denecek kadar azaltması

6. Limonlu yeşil çayın cilde faydaları

Cilt üzerinde besleyici etkisi olan limon ve yeşil çayın karışımının posasını atmaktansa cildinize göz altı bölgelerinize uygulamanız sizi neredeyse 5 yaş gençleştirir. Büyük bir parlaklık kazandırır ve C vitaminin etkisi ile ciltte ki akne ve sivilcelerin temizlenmesini sağlayarak yağdan cildin temizlenmesi ve arınmasını sağlar.

7. Limonlu yeşil çay bağışıklık doğrudan etkilidir.

Limonlu yeşil çayın beyne de büyük faydası söz konusudur beyindeki sinir  fonksiyonlarını uyararak beynini  rahatlamasını ve rahat düşünmenize yardımcı olur. Yeşil çayın faydaları konusunda bahsettiğimiz gibi limonlu yeşil çayın diyet üzerinde büyük bir etkisi vardır tabi ama bir etkisi olduğu konuda diyabet halk arasında şeker diye adlandırdığımız hastalıktır baya faydası olan bu hastalık için yeşil çay kullanmanızı şiddetle tavsiye etmekteyiz.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu