HaberlerListeler

LG G8 ThinQ’nun fiyatı ortaya çıktı

Güney Koreli teknoloji devi LG’nin, Mart ayından düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresinde iki tepe model telefon tanıtması bekleniyor. Bu cihazlardan birisi artık neredeyse bütün detayları internete sızan LG G8 ThinQ modeli.

Bir dönemin en başarılı akıllı telefon üreticilerinden olan LG, bir süredir bu başarısını mumla arar duruma gelmişti. Piyasaya sürdükleri bir çok modelde sorunlar yaşayan ve kullanıcılarının güvenini kaybetmeye başlayan firmanın telefon bölümü süreki zarar eden bir durum içerisine girmişti. Buna rağmen her seferinde yeni bir telefon modeliyle şansını deneyen firmanın 2019 yılı için nasıl bir strateji ile ilerleyeceği merak ediliyordu. 

2019 yılının tepe modeli olarak lanse edilen LG G9 ThinQ modelinde ToF sensörü ve telefona dokunmadan kontrol gibi rakiplerinin bir adım önüne geçirebilecek bazı yeni teknolojilerin kullanılacağı, bununla birlikte 3.400 mAh batarya kullanılacak olan telefon şimdiye kadar ki en büyük bataryaya sahip LG telefonu olacağı söyleniyor.

Cihazın teknik özelliklerinin bir çoğu zaten internete sızmıştı ama en çok merak edilen konu ise LG G8 ThinQ fiyatının ne olacağıydı. Zira artık fiyat konusunda bir düzenlemeye gitmezlerle bu yılda onları zor bir dönem bekliyor olacak. Fakat reddit te ortaya çıkan bir görselde LG G8 ThinQ 128 GB depolama kapasitesine sahip olan modelinin 1.199 Kanadar doları ile satılacağı görüldü. Bu fiyat yaklaşık 900 ABD dolarına denk geliyor. 

Bu fiyat rakipleriyle kıyaslandığında LG için biraz yüksek gibi gözüküyor. Bu fiyatın yarısından bile ucuza Çinli firmaların tepe modellerini almak mümkün. Tabi ülkemizde nasıl bir fiyatı olacağı önemli, eğer LG kendi payından ödün vermez ise LG G8 ThinQ Türkiye satış fiyatı en iyi ihtimalle 6.000 ile 7.000 TL arasında olacaktır. 

Tabi burada asıl önemli olan bu fiyata hangi yenilikleri kullanıcılara satacaklar. Firmanın akıllı telefonlarına karşı olan ön yargıları kırabilecekler mi? 

6.000 – 7.000 TL Aralığında para verip LG G8 ThinQ alır mısınız?

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu