Faydalı BilgilerListeler

Levitasyon nedir? İnsanın uçması mümkün mü?

Uçmak, insanın en büyük ve imkansız görünen hayallerinden biri. Çünkü yer çekimi var ve bizim uçabilen hayvanlar gibi kanatlarımız yok. Uçan insanlar ise, ancak efsanelerde olur diye düşünüyoruz. Oysa bazı insanlar uçabiliyor! Bilim insanları bunu kabul ediyor ama insanda nasıl olduğunu bilimle henüz tam olarak açıklayamıyorlar. Bu insanların uçma şekline, parapsikolojide “Levitasyon Tekniği” adı veriliyor.

Levitasyon Nedir?

Yükselinim olarak da adlandırılan Levitasyon; insan  veya hayvan bedeninin ya da özgül ağırlık olarak havadan daha ağır olan cisimlerin, gözle görünen herhangi bir fiziksel etkenin yardımı olmadan havaya kaldırılması, havada asılı kalması veya havada hareket edebilmesi durumudur.

Levitasyon, normalde bilimde kullanılıyor. Yerçekimle aynı şiddette bir zıt kuvvet uygulandığında cisimler havada kalabilirler. Yerçekimine zıt uygulanan bu kuvvet; manyetik, elektrostatik, hidrodinamik, aerodinamik ya da akustik yöntemle uygulanabilir.

Levitasyon Nedir?

Mesela, Japonya ve Fransa’da kullanılan hızlı trenler bu sistemle çalışıyorlar. Maglev Trenleri de denilen bu trenlerde motor bulunmaz, fosil yakıt kullanmazlar, onun yerine manyetik alandan gelen kuvveti kullanarak ilerlerler. Super iletkenler kullanılarak uygulanan bu yöntemle, cisimler yerden 5 cm. kadar yükselebilirler. Manyetik levitasyon tekniği uygulanan bu trenlerin tabanıyla raylar arasında manyetik bir kuvvet mevcut, böylece tren raylara dokunmadan ve sürtünme kuvveti hızını yavaşlatmadan ilerleyebilmekte ve o yüzden bu kadar yüksek hızlara ulaşabilmektedir.

Peki bu insanlarda nasıl gerçekleşiyor? Uçmak Gerçekten Mümkün mü?

Levitasyon; Parapsikolojide, Psikokinezi’nin bir türü olarak kabul edilen sıradışı bir durumdur.

Şimdi bilmeyenler merak ediyorlar, Parapsikoloji nedir, Psikokinezi, Telekinezi nedir?

Parapsikolojiyi en basit haliyle normalde bilinmeyen, rastlanmayan, sıradışı durumlar, özellikler, eylemler ve yetenekler olarak tanımlayabiliriz.

Psikokinezi-Telekinezi ise; düşünce gücüyle maddeleri hareket ettirebilme gücüdür.

Levitasyon ise; bir anlamda kendini sıradışı bir şekilde hareket ettirebilme gücü. Yani yerden yükselme, havada yükselme, gezinme, hareket edilme. Bildiğiniz Superman olma durumu.

Tabi biz insanların uçmasını, Tibet keşişlerinin olduğu ya da efsanevi Japon filmlerinde samuraylar dövüşürken veya çizgi filmlerde izliyoruz ama gerçek olmasına pek ihtimal vermiyoruz.

Parapiskolojide bazı medyumların, hint fakirlerinin, yogilerin ve mistik insanların havaya yükselebildiği ve Levitasyon tekniği denilen özel bir yöntemle bunu yapabildikleri söyleniyor.

Uçan insanlar arasındaki en ünlü kişi şüphesiz Chris Angel. Kendisi aynı zamanda suda ya da duvarda da yürüyebiliyor. Kimi bilim adamları yerden yükseldiğini doğruluyor ama açıklayamıyor, kimi illüzyonist olduğunu ama sırrını henüz bulamadıklarını, gösterilerindeki şaşkın kişilerin ise figüran olduklarını söylüyorlar ama figüran olduğu iddia edilen kişilerin videolardaki şaşkınlığına bakılırsa aslında onların çok iyi oyuncu olduklarını düşünüyor insan, oynuyorlarsa tabi. Ya gerçekten uçuyorsa!

Aşağıda, Chris Angel‘ın “uçtuğu videolardan birini izleyebilirsiniz. Henüz sırrını bilen yok. Fikriniz varsa, yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

 

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu