HaberlerListeler

Levi’s ve Google Akıllı Ceket Üretiyor

Google Akıllı Ceket Teknolojisi

Google ile Levi’s işbirliği yaparak Commuter Akıllı Ceket teknolojisini getiriyor.

Google geçtiğimiz yılki geliştirici konferansında duyurduğu Project Jacquard isimli teknoloji ile giyilebilir teknolojilere yeni bir soluk getireceğini duyurmuştu.

2015 geliştirici konferansında google tarafından duyurulan Project Jacquard ismi verilen yeni teknoloji ile giyilebilir teknolojide çığır açmayı başardı.

Giyim sektörünün lider firmalarından Levi’s ile iş birliği yapan Google bu teknolojide büyük derecede ilerlemeler kaydetmeyi başardı. Ceketlerde kullanılacak olan iletken kumaşlar sayesinde giyim eşyalarının yüzeylerini de bir tür akıllı ekranlara çeviren teknoloji elinizin dokunma basıncını ve elinizin konumunu belirleyebiliyor.

Levi’s ile birlikte geliştirilen bu ceketlere Cummuter ismini veren Google ceketlerin seri üretim ve satış tarihi olarak 2017 yılını belirledi. Bu teknolojide kendisine hedef kitle olarak bisiklet kullanıcılarını alan firma kıyafetin standart bir ceketten hiç bir farkının olmayacağını belirtmektedir.

Commuter ceketin sol koluna yerleştirilerek buradan müzik ve haritalar uygulamaları için komutlar verebilirken standart görüşme işlemlerini de yapabileceksiniz.

Aklımıza hemen bu ceket hiç mi yıkanmayacak makineye atarsak ne olur sorusu geliyor tabi. Google yıkama öncesinde sadece Bluetooth aparatını çıkartarak rahatça yıkayabileceğinizi belirtiyor. Levi’s ile birlikte diğer kıyafetlere de Project Jacquard teknolojisini yerleştirme çalışmaları da devam etmektedir. 2017 İlk baharından itibaren piyasaya sürülecek ürün için Türkiye geliş tarihi ve fiyatı henüz belirlenmemiştir.

Bakalım daha neler göreceğiz.

Giyilebilir teknoloji Project Jacquard

Giyilebilir teknoloji Project Jacquard

Google & Levis Akıllı Ceket – Levi’s® Commuter™ x Jacquard by Google Trucker Jacket

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu