ListelerSinema

Leonardo Di Caprio’nun En İyi 10 Filmi

Inception, Shutter Island, Django gibi önemli yapımlarda yer alan oyuncu bir türlü Oskar ödülü alamamıştı. En son filmi olan Revenant ile Oscar ödülünü geç de olsa almayı başaran Leonardo Di Caprio’nun En İyi 10 Filmi listesini hazırladık.

Sinemanın en karizmatik oyuncularından biri olarak gösterilen Leonardo di Caprio’nun kariyerinde birçok önemli sinema filmi yer almakta. Genç yaşlarda çeşitli dizilerde rol almaya başlayan oyuncu daha sonrasında ise sinema filmlerinde boy göstermeye başladı. Titanic filmiyle beraber zirve yapan ve dünya gündemine oturan Di Caprio için bundan sonraki kariyeri başarılarla geçecekti.

Inception, Shutter Island, Django gibi önemli yapımlarda yer alan oyuncu bir türlü Oskar ödülü alamamıştı. En son filmi olan Revenant ile Oscar ödülünü geç de olsa almayı başaran Leonardo Di Caprio’nun En İyi 10 Filmi listesini hazırladık.

10- What’s Eating Gilbert Grape (Gilbert’in Hayalleri)

What’s Eating Gilbert Grape (Gilbert'in Hayalleri)

Di Caprio’nun ilk ciddi sinema deneyimi olan This Boy’s Life ile birlikte 1993 yılı içinde çıkarılan What’s Eating Gilbert Grape, genç oyuncunun kariyerinin başlangıç filmiydi. Filmde obezite hastası bir anneye sahip olan Di Caprio ayrıca özürlü bir çocuğu canlandırmıştı. Oyunculuk performansı ile sinema çevrelerini büyülemeyi başaran Di Caprio’ya filmde abisi rolünde Johhny Depp eşlik etmişti.

9- Blood Diamond (Kanlı Elmas)

Blood Diamond (Kanlı Elmas)

Bütün savaşlardan, sömürgeci oluşumlardan nefret etmenizi sağlayabilecek bir film Blood Diamond. Afrikalıların beyaz adamlar tarafından elmas ticareti için nasıl köle olarak kullanıldıkları filmde anlatılıyor. İsminin ‘Kanlı Elmas’ olması da bu yüzden. Di Caprio bu filmde, The Departed filminden sonra yine etkileyici bir performans göstermişti.

8- Shutter Island (Zindan Adası)

Shutter Island (Zindan Adası)

Martin Scorsese’nin çektiği filmde Di Caprio ve Mark Ruffalo başrolde yer alıyor. Senaryosunun ustalığı, verilen her detayın bir karşılığı olduğu gerçeğiyle birleştirince ortaya beyin yakan tarzda film çıkıyor. Di Caprio’nun ustalaştığı yapımlardan biridir.

7- Catch Me If You Can (Sıkıysa Yakala)

Catch Me If You Can (Sıkıysa Yakala)

Gerçek bir hikayeye dayanan filmde, Di Caprio usta bir dolandırıcı olarak karşımıza çıkıyor. Tom Hanks ise onu yakalamak için bütün mesaisi harcayan bir detektif. Sürekli kovalamacaların yaşandığı yapım, Di Caprio’nun akıllarda iz bırakan filmlerinden biri olma özelliği taşıyor.

6- Titanic

Titanic

Leonardo Di Caprio’yu klasman olarak birkaç kademe yükselten film, yolcu gemisi Titanic’in hikayesini izleyiciye sunuyor. Di Caprio’nun kariyer basamaklarını beşer onar çıkmasını sağlamıştır.

5- Django (Zincirsiz)

Django (Zincirsiz)

Amerika’da afroamerikan kişilere yapılan vahşet sonrasında bir siyahinin intikam öyküsünü anlatan filmde, siyahileri bir köle olarak kullanan Leonardo Di Caprio oynadığı rol nedeniyle kendisinin rahatsız olduğunu açıklamıştı.

4- The Wolf of Wall Street (Para Avcısı)

The Wolf of Wall Street (Para Avcısı)

Wall Street’e uzanan yolda sıfırdan başlayarak zirveye çıkan bir borsacının absürd yaşamı Leonardo Di Caprio tarafından canlandırılmıştı. ‘Rolün hakkını verdi’ deyiminin karşılığı olacak kadar muhteşem bir oyunculuk sergileyen Di Caprio, filmdeki sevişme sahneleriyle de dikkat çekmişti.

3- The Revenant (Diriliş)

The Revenant (Diriliş)

Bir intikam öyküsünün kahramanı olarak karşımıza çıkan Di Caprio, The Revenant filmiyle beraber Oscar ödülü almayı başarmıştı. Oldukça zor sahnelerde yer alan oyuncunun kariyerindeki en önemli filmlerden biridir.

2- The Departed (Köstebek)

The Departed (Köstebek)

Martin Scorsese’nin ses getiren filmlerinden olan The Departed, polis teşkilatı içindeki teşkilatlanmaları anlatan oldukça sürükleyici bir film. Jack Nicholson ve Matt Damon gibi oyunculara Leonardo Di Caprio eşlik etmişti. Bazı eleştirmenler The Departed için, Leonardo Di Caprio’nun en iyi oyunculuğu sergilediği film yorumu yapmaktadır.

1- Inception (Başlangıç)

Inception (Başlangıç)

Rüya içinde rüya, yetmedi bir rüya daha! Nolan’ın en iyi 3 filmi arasında gösterilen Inception’un başrolünde Leonardo Di Caprio yer alıyor. Zekice kurgulanan senaryoda Di Caprio’nun rolü büyük ilgi çekmişti. Inception, Leonardo di Caprio’nun En İyi 10 Filmi arasında zirvede yer alıyor.

Leonardo di Caprio’nun bütün kariyeri ve filmlerini  https://www.imdb.com/name/nm0000138/ adresinden öğrenebilirsiniz.

Bir başka içeriğimiz Gelmiş Geçmiş En İyi 10 Mafya Filmi belki ilginizi çekebilir.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu