Faydalı BilgilerListeler

Kutu İçeceklerdeki Tehlike


Kutulu içecekleri içmeden peçeteyle veya ıslak mendille temizlemek onları steril hale getirmez, sadece gözle görünen tozları yokederler. İçecekler kutulandıkları fabrikalarda satışa çıkmadan önce yüzeysel olarak dezenfekte edilirler ancak bu yeterli midir? Bizim yapabileceğimiz ise mümkünse pipet kullanmaktır, eğer mümkün değilse kutuyu açmadan önce aşağıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurun: Kutuyu temizleyin, çünkü doğru şekilde saklanıp saklanmadığını asla bilemezsiniz. Bir peçete kullanıyorsanız, tozdan arındırdığını ancak dezenfekte etmediğini unutmayın.


Kutunun şişmiş hasar görmüş durumda olmaması önemlidir. Bu tür teneke kutular yüzeye uygulanan deliklerle şişerler. Kutular paslanmış, şişmiş veya hasar görmüş olmamalıdır. Şişmişse, yanlış sterilizasyona bağlı kontaminasyon işareti olabilir. 

Teneke kutu zarar görürse, metalin sıvı ile doğrudan temasını önleyen iç kaplama kırılabilir. Bu durumda metal oksitlenir ve bu oksit sıvı ile karışır. Hasar görmüş teneke kutularını asla kullanmayın. 

İlgili Makalelerpomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu