Hayvanlar AlemiListeler

Kurumsal SEO Nasıl Yapılır?

Kurumsal SEO Nasıl Yapılır?

Kurumsal SEO çalışmalarında öncelikle proje sahibiyle aylık ve yıllık hedefleri belirlemelisiniz.

Bu hedefleri belirledikten sonra yapmanız gereken ilgili sektördeki rakipleri analiz etmektir. Bu analiz sırasında rakiplerin sadece aynı sektör içerisinde yer almasına değil, aynı segmente hitap eden firmalardan olmasına da dikkat edilmelidir. Bu sayede analiz daha gerçekçi sonuçlara ulaşacaktır.

Bu analizi yaparken arama motorlarında üst ve alt sıralarda çıkan firmaların web siteleri mercek altına alınır ve şu sorular sorulur: Bu web siteleri ne yaptıkları için ilk sayfada, ne yapmadıkları için sonlarda çıkmaktadırlar?

Kullanıcı Dostu

Rakiplere bu gözle yaklaşılarak link ve kod yapıları, web sitesini ağırlaştıran ve kullanıcı dostu olmaktan uzaklaştıran unsurların var olup olmadığı, dinamik bir yapıya sahip olup olmadığı tespit edilir. Bunun dışında site dışı SEO alanında ne derece çalışma yürüttükleri de araştırılır ve bütün artı-eksiler not edilir.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu