HaberlerListeler

Kurumsal Seo Danışmanlığı

Günümüzde işi internet olan, online pazarlarda ticaret yapan herkes seo kavramını gayet iyi bilir. İnternet ağlarında kitlelerle buluşmak, tanıtım yapmak, herkesçe bilinirliği arttırmak amacıyla arama motorlarında belli bir sıralamada yer almak gerekmektedir. Bu sayede daha hızlı bir şekilde hedef kitleye ulaşacak ve satış oranları aynı doğrultuda artış gösterecektir. İşte bu nedenledir ki kurumsallaşmış veya kurumsallaşma yolunda ilerleyen orta – büyük ölçekli her firma kurumsal seo danışmanlık hizmeti almak durumundadırlar.
Kurumsal seo danışmanlığı; seo uzmanlarının kurumlara vermiş olduğu danışmanlık hizmetini kapsamaktadır. Kurum ve kuruluşlar unvan, marka ve hizmetlerini dünya çapında tanıtmak, herkesçe bilinirliğini arttırmak ve gerçek kullanıcıya ulaşmak için online reklam ve tanıtım araçlarından olan web sayfalarının daha kullanışlı ve amacına uygun şeklide içeriklerle tamamlanması, bu içerikler sayesinde de istenen kitleye ulaşılması açısından seo danışmanlık paketleri alıp, seo uzmanları ile çalışmaktadırla. Seo danışmanlık hizmeti sunan uzmanlarda, işletmelerin markalaşmasını sağmak, güvenilirliğini ve online satış oranlarını arttırmak ve daha fazla görünürlüğe ulaşabilmek adına seo çalışmalarına başlamaktadırlar.
Kurumsal seo danışmanlık hizmetlerindeki çalışmalar kısaca;Kurumların resmi web sayfalarının arama motorlarına dahil edilmesi,

Site haritası oluşturulması,

Site içerikleri, kategori, menü,  görsel ve video analizleri,

Site içindeki bir takım yapısal hataların tespiti ile giderilmesi,

Page Speed, yani sayfa hızının tespiti ve yeterli seviyede tutulması,

İşletmenin tanıtım çalışmaları,

Anahtar kelime araştırmaları,

Rakip ve piyasa analizi,

Web sitesinin mobil cihazlardaki uyumu ve geliştirilmesi,

Site içi baclink analizleri ve zararlı linklerin temizlenmesi

gibi işlemler yürütülerek son olarak rapor düzenlenir ve bu rapora göre bir yol haritası belirlenir. Aslında buradaki amaç, işletmelere ait siteleri google’a uyumlu hale getirmek ve teknik düzeltmeleri yaparak, hataların giderilmesini sağlamaktır. Bu sayede de arama motoru optimizasyonlarında istenen başarı kısa sürede elde edilecektir.

Kurumsal seo danışmanlığında, yapılan çalışmalarla siteler kısa sürede belli bir seviyeye eriştirilir. Ancak burada önemli olan bu başarının yerinde saymaması her geçen gün daha da ileriye taşınması ve istenen seviyede sabitlenmesidir. Bunun içinde kurumsal seo danışmanlığı alanında uzmanlaşmış kişi ya da ajanslarla devamlı suretle çalışmak ve bunun için belirli bir bütçe ayırmak gerekmektedir.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Bir Yorum

  1. Her firma kesinlikle bir kurumsal pazarlama uzmanı ile anlaşması lazım, günümüzde seo hizmetleri rekabetçiliğe neden oldu ve işi bilen insanlar sayesinde firmalar müşterilerini arttırabiliyor sadece.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu