Faydalı BilgilerListeler

Kuru Saçlar İçin Özel Maskeler

Saçlar hem kadın hem de erkekler için dış görünüşü etkileyen en önemli unsurdur. Bu nedenle saç bakımlarına çok önem vermektedirler. Ancak yine de saçlarla ilgili bazı sorunlar yaşanabilmektedir. Saçlar ile ilgili yaşanan en büyük sorunlardan biri kuruluktur.

Saçlarda kuruluk sorununun oluşmasının temel nedeni saç bakımının yapılmaması ya da zararlı olan ürünlerin çok sık kullanılmasıdır. Boyama ya da fön gibi kimyasal olan ya da ısı ile yapılan işlemler de saçlara zarar vererek saçların kurumasına neden olmaktadır.

Özelikle yaz aylarında havuz ve denize girme sezonunun açılması ile saçlardaki yıpranma ve kuruluk oranı artmaktadır. Kuru saçlardan kurtulmak için yapılması gereken en önemli işlem doğal yollar ile yapılan saç bakım işlemleridir. Aşağıda saçlardaki kuruluğu önlemek için yapılabilecek maskeler anlatılmıştır.

Saç Kuruluğu İçin Yapılan Maya Maskesi

Saç Kuruluğu İçin Yapılan Maya Maskesi

Malzemeler

-1 çay bardağında zeytinyağı

-1 tatlı kaşığı kuru maya

Hazırlanışı: Maya zeytinyağına ilave edilerek hazırlanır. Saçlar birbirinden ayrılır ve boya yapar gibi hazırlanan karışım saçlara sürülür. 1 saat kadar beklettikten sonra şampuanla yıkanır.

Saç Kuruluğu İçin Lavanta Maskesi

Malzemeler

-1 yemek kaşığı bal

-1 çay bardağı zeytinyağı

-1 çay kaşığı lavanta yağı

Hazırlanışı: Bir kasenin içine malzemelerin hepsi koyularak karıştırılır. Saçın tamamına uygulanarak ortalama 2 saat kadar bekletilir. Sonrasında uygun bir şampuan ile yıkanır.

Saç Kuruluğu İçin Çörek Otu Maskesi

Malzemeler

-1 çay kaşığı çörek otu yağı

-1 tatlı kaşığı zeytinyağı

-2 tatlı kaşığı argan yağı

Hazırlanışı: Tüm yağlar bir kasede karıştırılarak hazırlanır. Hazırlanan karışım tüm saça uygulanır ve ortalama olarak 1 saat bekletilir. 1 saat sonunda saçlara uyan bir şampuan ile saçlar iyice yıkanır.

Kuru Saçlar İçin Yumurta Maskesi

Malzemeler

-1 tane yumurta

-1 çay bardağı zeytinyağı

Hazırlanışı: Bir kasede malzemeler karıştırılır. Saçların tamamına masaj yaparak karışım uygulanır. Sonrasında saçlar bir bone, havlu ya da streç film ile kapatılır. Bu şekilde 1 saat kadar bekletilir. Daha sonra bone çıkarılarak saçlar en uygun şampuan ile iyice yıkanır ve kurulanır. Doğal maskeler ile saçlar kuruluk sorunundan kurtulacaktır.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu