Faydalı BilgilerYaşam - insan

Kuru Maya Maskesinin Yararları

Üzerinde önemle durulması gereken konulardan biri de hiç kuşkusuz cilt bakımıdır. Cilt bakımına gerekli zamanı ayırmayanların ciltleri zaman içerisinde pürüzsüzlüğünü kaybetmekte ve canlılığını yitirmektedir. Ancak cilt bakımını düzenli şekilde gerçekleştirenlerin ciltleri sağlığını korumakta ve adeta ışıl ışıl parıldamaktadır. Işıldayan bir cildiniz olmasını arzuluyorsanız sizde kuru maya maskesi gibi etkili maske tariflerinden yararlanabilirsiniz. Kuru maya maskesi ciltteki ölü derileri yok etmekte ve cildin çok daha pürüzsüz olmasını sağlamaktadır. Pürüzsüz bir cilt için kuru maya maskesinin faydalarından istifade edebilirsiniz.

Gereken Malzemeler

Bir miktar su

1 çay kaşığı toz maya

Hazırlanışı ve Uygulanışı

Mayayı ve yeterli miktarda suyu güzel bir şekilde karıştırıp krem kıvamını yakalamalısınız. Elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize yumuşak hareketlerle uygulamalı ve karışımın cildinizde 15 dakika kadar bekletmelisiniz. Ardından yüzünüzü yıkayıp kuru maya maskesi tarifini cildinizden çıkartıp cilt bakımımızı sona erdirebilirsiniz. Cildin pürüzsüzleşmesini sağlayan maske tariflerinden biri olan kuru maya maskesi kadınların güzellik sırları arasında kendisine özel bir yer edinmiştir. Ciltteki ölü derilerden kurtulmanın ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanın önünü açan kuru maya maskesinden sizde faydalanabilir, sağlıklı bir cildinizin olması konusunda önemli bir adım atabilirsiniz.

Haftada 2 sefer uygulayabileceğiniz kuru maya maskesi tarifini düzenli olarak kullanırsanız kısa sürede muazzam sonuçlar elde etmeyi başarabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu