Haberler

Küresel Isınma Sonuçları: 30 derece hava sıcaklığında dolu yağdı, şehir buz altında kaldı


Türkiye’de son yıllarda özellikle kıyı bölgelerde yaşanan ve mevsim gözetmeksizin sel ve doluya sebep olan küresel ısınma, tehlikenin ciddiyetini gözler önüne bir kez daha serdi. Meksikada’da 30 derece sıcaklıkta birden dolu fırtınası çıktı ve kimi yerlerde 1,5 metreyi bulan buz kütleleri oluştu.  

Yaklaşık 5 milyonun yaşadığı Meksika’nın Guadalajara kentinde halk büyük şok yaşadı.  Bir anda başlayan dolu fırtınası kısa sürede kentin altı mahallesini kalın bir buz tabakasıyla örttü. Buzun kalınlığı sebebiyle bazı araçlar buzun altına gömülürken evlerin çatıları da büyük hasar gördü.

Buz kütlelerini temizlemek için ilk yardım ekipleri ve kar küreme araçları yoğun bir şekilde çalıştı. hava sıcaklığının 30 dereceyi bulduğu bölgede temizlik çalışmaları ise güçlükle tamamlandı.

Yaklaşık 200 kadar evin hasar gördüğünü ileten Eyalet Valisi Enrique Alfaro, “Bu olay akıl almaz. Kendimize küresel ısınmanın gerçek olup olmadığını soruyorduk ve işte karşımızda daha önce hiç karşılaşmadığımız bir doğa olayı” dedi. 

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu