İlginç BilgilerListeler

Küçük Dokunuşlarla Çevre Dostu ve Daha Az Maliyetli Hale Getirilmiş Firma Logoları

Firmaların reklam ve tasarım maliyetlerini azaltmanın basit bir yolu var aslında bu da daha az mürekkep kullanmaktan geçiyor. Eko markalama adı verilen bu fikir, markaları daha çevre dostu hale getirmek ve aynı zamanda üretim maliyetlerinde milyonlarca dolar tasarruf sağlamak amacıyla yapılmış yeni bir kavramsal deneydir.

McDonald’s ve Apple’dan H & M’ye ve FedEx’e kadar, burada bulabileceğiniz basitleştirilmiş örnekler, her bir özel logo logosunun özünü korurken, hem üretici hem de çevre için daha uygun maliyetli olmasını sağlıyor. Orijinallere kıyasla onların nasıl daha az maliyetli olduğunu ve küçük bir değişiklikle firma logoların özü bozulmadan ne kadar fayda sağlanabileceğine dair bir kaç örneği aşağıda görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Belli mi olur belkide bir kaç sene sonra büyük firmaların logolarında bile böyle şeyler yaptıklarına şahit olabiliriz. Uçaktaki kahvaltıdan sadece 3 zeytin azaltarak milyon dolar kar eden firmayı unutmamak lazım.

McDonalds

McDonalds

Nike

Nike

Apple

Apple

H&M

H&M

Coca Cola

Coca Cola

FedEx

FedEx

Luis Vuiton

Luis Vuiton

Starbucks

Starbucks


pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu