EDİTÖR BAŞVURU
Ekonomi ve FinansTeknoloji

KuCoin Borsası, Türkiye’de Faaliyet Göstermeye Başladı

KuCoin borsası, resmi olarak Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığını duyurdu.

Spot işlemler bazında dünyanın 5. Kripto para borsası olan KuCoin borsası, resmi olarak Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığını duyurdu. Borsa, zaten uzun yıllardır büyük bir Türk kullanıcı topluluğuna hitap ediyordu ve Türk kripto severlerle yakın iletişim halindeydi. 207 adet ülkeye aralarında 22 farklı dilde ulaşan KuCoin, 10 milyon kullanıcıya hizmet sunuyor. Ayrıca, artık Türkçe dil desteğine de sahip. KuCoin, kendi ağı içerisinde spot işlemleri, marjin işlemleri, vadeli işlemler gibi farklı birçok kripto para işlem hizmetlerini bir arada bulunduruyor. Öne çıkan kripto paraların dışında 600’ün üzerinde altcoini bünyesinde bulunduran KuCoin borsası, mobil ve masaüstü uygulamasıyla işlem imkanı sağlıyor.

 

Şirket, 36 Girişim ve Ürün Geliştirdi!

KuCoin, 2017 yılında çıkardıkları KuCoin Token ile, NFT, Web 3.0 gibi farklı alanlara yatırımlar gerçekleştiriyor. Aynı zamanda şirket, KuCoin Ventures ile kripto para altyapılarına, NFT platformlarına, oyun ve metaverse projelerine yatırım gerçekleştirirken POKT, OVO, JZL Capital gibi 11 girişime yatırım sağlıyor. KuCoin Labs ile kripto para dünyasına ilişkin Ar-Ge, pazar araştırmaları ve analiz ekibi şirket, Near, Kyros Ventures, Token Insight gibi partnerler eşliğinde 36 girişim ve ürün geliştirdi. Türkiye’de artık faaliyet göstermeye başlayan şirket, 2018 yılından bu yana Türk kripto para yatırımcılarıyla etkileşimde olduğundan Türkiye’deki kampanyalarıyla birlikte kullanıcı sayısını ve hizmet kalitesini artırmayı hedefliyor.

 

‘Türkiye, Kripto Dünyasında Yüksek Hacme Ulaşmış Bir Ülke.’

Türkiye’de faaliyet göstermeye başlamalarıyla ilgili konuşan KuCoin CEO’su Johnny Lyu, “Türkiye kripto para dünyasında büyük etkisi olan ve yüksek hacme ulaşmış bir ülke. Bu anlamıyla KuCoin için Türkiye yıllardır çok önemli bir ülke konumunda yer alıyor. Türkiye’deki yatırımcılarla uzun zamandır iletişim halindeyiz ve yüzbinlerce Türk yatırımcıya hizmet sağlıyoruz. Türk yatırımcıların diğer ülkelerden çok daha farklı bir bakış açısı var. Buradaki yatırımcılar gelişen teknolojilere, farklı fikirlere ve yeni kripto paralara karşı çok daha sıcak yaklaşıyor. Bu da sektörün gelişimini bir ülke bazında çok önemli bir hale getiriyor. Biz KuCoin olarak dünyanın en büyük 5. spot işlem borsasıyız. Spot işlemlerde önde olan Türkiye ile bu konuda çok büyük bir uyum içerisindeyiz. Geçtiğimiz aylarda planlayarak hızlı bir şekilde süreci yönettiğimiz Türkiye faaliyetlerimizi aktif ettiğimiz için çok mutluyuz. Türkiye’yi yatırım yapılabilecek en doğru ülkelerden biri olarak görüyoruz. Buradaki yatırımcılara daha fazla kampanya sunmak, etkinlikler düzenlemek ve daha sık iletişimde kalmayı hedefliyoruz. Yeni yatırımımızla birlikte Türkiye’ye hızlı bir giriş sağladık ve bunu sürdüreceğiz. Türkiye’ye attığımız bu adımın hem Türkiye hem KuCoin hem de kripto para dünyası için yeni bir başarı hikayesi olacağına inanıyoruz.” Sözlerini kullandı.

İlginiz Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu