Ekonomi ve Finans

Kredi Skoru Düşük Olanlar Kredi Çekebilir Mi?

9 banka tarafından kurulan Findeks kredi puanı konusundaki tek yetkili olması ile tüm dikkatleri üzerinde toplamaktadır. Kişilerin geri ödeme alışkanlığının ne seviyede olduğunu belirleyen Findeks’in verdiği not herkes tarafından kabul görmektedir. Kredi puanı 1 ile 1900 arası olarak belirlenmektedir. Kredi puanı ne kadar yüksek olursa bireylerin kredi ürünlerinden yararlanma şansları bir o kadar artmaktadır. Kredi notu düşük olanlar kredi ürünlerinden yararlanma konusunda ciddi sıkıntılar yaşayabilmektedir. Siz de kredi notunuzdan dolayı kredi alıp alamayacağınızı merak ediyorsanız bu konuyla alakalı detayları yazımızda bulabilirsiniz.

Kredi notum düşük kredi alabilir miyim veya kredi notu düşük olanlar kredi çekebilir mi gibi çok sayıda soru sorulmaktadır. Kredi notu düşük olanların kredi çekmesi gerçekten oldukça güçtür. Bunun asıl sebebi ise kredi puanını kişilerin borçlarını vaktinde ödeyip ödemediğinin bir göstergesi olmasıdır. Bu sebeple bankalar ve finansal kuruluşlar kredi notu yetersiz olan kişilere kredi verme konusunda isteksiz davranmaktadırlar. Kredi gereksinimlerinizi sorun yaşamadan karşılamayı arzu ediyorsanız sizde kredi puanı konusunda oldukça hassas davranmalısınız. Kredi notunuz 500 ise doğal olarak Findeks’in en riskli grubunda yer alıyorsunuz demektir. Böyle bir durumda ise bankaların size kredi onay vermesi maalesef imkansız denecek kadar azdır. Böylesine istenmeyen durumlarla karşılaşmamak adına sizde kredi puanınızı arttırmanın yollarını aramalısınız. Kredi puanınızı yükselterek kendinizi en riski gruptan çıkartabilir ve ihtiyaç halinde istediğiniz kredi ürününden yararlanacak seviyeye gelebilirsiniz. Siz değerli ziyaretçilerimiz için kredi puanı düşük olanlar bankalardan kredi isteklerine yanıt alabilir mi konusunu ele aldık. Kredi notu ile ilgili çok daha geniş ve detaylı bilgiler edinmek istiyorsanız sitemizde yer vermiş olduğumuz diğer yazılarımızı muhakkak incelemelisiniz.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu