DiğerHaberler

Kredi çekip miting yaptı, aldığı oy sayısı karşısında şok oldu

Denizli’nin Kale ilçesinde Muhtar Adayı olan Fikret Gülbağo bankadan 30 bin TL kredi çekerek çalgılı bir miting gerçekleştirmişti. Ancak seçim sonucunda kendisine çıkan oy sayısının 14 olduğunu görünce şoka uğrayarak seçimi kaybetti.

Mahallede müzik sistemi kurdurdu

Mahallesinde müzik sistemi kurarak Ali Kınık’ın türküsü olan “Ali Ayşe’yi Seviyor” un sözlerini yeniden düzenleyen ve seçim şarkısı olarak mahalle sakinlerinden oy isteyen Muhtar Adayı Fikret Gülbağo, bu miting için bankadan kredi çekerek tam 30 bin TL harcadı. Muhtarlık için seçim şarkısı dahi yapan aday, 14 oy alarak seçimi kaybetti.

İlgili Makaleler

Mitinge kimse katılmadı

Seçimlerin başlaması ile birlikte mahallesinde muhtar adaylığı koyan Fikret Gülbağo, muhtar seçilmek için çalışmalarına hızlı başladı. Bankadan 30 bin TL kredi çekerek kendisine sermaye oluşturan aday, daha önce görülmemiş bir şeye imza attı. Mahallesinde ilk kez muhtarlık seçimi için ses sistemi kurdurarak miting ve hatta seçim şarkısı dahi yapan adayın bu girişimi hüsranla sonuçlandı. Alınan bilgilere göre Gülbağo’nun düzenlediği bu mitinge katılım olmadı.

Seçim şarkısı besteledi, org çaldı

Ali Kınık’ın bir türküsü olan “Ali Ayşe’yi Seviyor” un sözlerini kendi muhtarlık adaylığı propogandası için değiştirerek seçim şarkısı yapan Fikret Gülbağo, org çalarak mahallede kurduğu ses sistemi ile miting yaptı. 

“Cümle alem duydu bizi, çalışkan muhtarsız olunmuyor. Büyük Belen yolu asfalt olacak, su çıkan yolu kilit parke olacak. Çocuklar bile biliyor muhtar adayı Fikret geliyor” sözleri ile propagandasını gerçekleştiren ve bunun için bankadan kredi çekerek 30 bin TL harcayan muhtar adayı, sosyal medyada da geniş yankı uyandırmıştı.

Toplamda 14 oy aldı

Denizli’nin Kale ilçesindeki muhtarlık seçiminde sandığa giden 814 seçmenden toplamda 777 adet geçerli oy çıktı. 777 adet geçerli oydan harcadığı 30 bin TL ile yalnızca 14’ünü alan muhtar adayı Fikret Gülbağo’ya karşın 252 adet oy olan Ahmet Önkol isimli aday seçimi kazandı.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu