ListelerTasarımlar ve Sanat

Köy Evlerini Boyayarak Güzelleştiren 90 Yaşındaki Nine

Eski adıyla Çek Cumhuriyeti yeni adıyla ise Çekya’nın Louka isimli kentinde yaşayan 90 yaşındaki Agnes Kasparova isimli nine memleketinin dünyanın en güzel yerlerinden birisi olmasını hayal ettiği için hiç durmadan çalışıyor.  

Gençliğinde bir tarım işçisi olarak çalışan yaşlı nine, her yıl ilkbahar ve yaz aylarında kendi ve komşu evlerin pencere ve kapı kenarlarına harika desenler çizerek süslüyor.  Boya olarak genelde canlı renkte mavi kullanırken bunu küçük fırça ile geleneksel bir motif olan Moravian eserlerinden esinlenerek karışık halde çiçek motifleri yapıyor.  Hem yerel hemde sosyal medya tarafından yoğun ilgi gören yaşlı teyze, bunları tamamen zevk için yaptığını ısrarlar belirtiyor ve bu işten herhangi bir kazancı bulunmuyor.

Bu sevimli ve düşünceli ninenin yaptığı eserlerin bazılarını aşağıda görebilirsiniz. Umarım sizinde hoşunuza gider. Hiç yoktan ortada büyük bir emek söz konusu.

İlgili Makaleler

Yaş gerçekten de sadece bir sayıdır, özellikle de yaratıcılığınızı kucaklamak söz konusu olduğunda. Hareket halindeki bu sanatsal büyükanne görmek için aşağı kaydırın ve onun evini bir tuval olarak kullanmasını önemsemiyorsanız bize bildirin.
pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu