Faydalı BilgilerListeler

Kötü Uyku Kalitesi, Sabahtan beri yaptığınız her şeyden gelir

Ne zaman Yirmi bir şeydi çok çabuk kötü bir gece uykusu olsaydı bile kurtarmak çünkü, gerçekten benim uyku kalitesi hakkında pek umursamadı. İlk oğlum doğduğundan beri tamamen farklı bir hikaye haline geldi. Kısmen şu anda yaşlandım çünkü kısmen daha fazla sorumluluk aldım. Önceki gece iyi uyuyorsam, daha önce yapabildiğim kadar verimli çalışamam.

Geceleri iyi uyuduğumdan emin olmak için gün boyunca yaptığım her şeye dikkat etmeye başladım. Çoğu insan bize öğüttüğümüzün aksine, sadece iyi bir yatma zamanı rutini değil, sabah yaptığımız andan gece yatmaktan bu yana yaptığımız her şeyle ilgili.

Desenler kurmak için her gün aynı saatte uyanın

Yani hafta sonları ve günleri bile geçiyor demektir. Niye ya? Çünkü bedenlerimiz akıllıca ritmiktir ve tutarlılıkla gelişir. Aynı zamanda uyanarak hormonları ve metabolizmayı uyku ve uyanıklıkla ilişkilendiren sirkadiyen ritmini düzenleriz. Vücudumuz bunu yapmadan önce yaklaşık 1-2 saat uyanmaya hazırlanır, böylece tutarlı bir zamanda uyanıp uyulmadığından emin olunması bu önemli ritimleri daha kolay ve daha az stresli hale getirir.

Uyanma saatlerinizde kademeli, güçlü bir uyku arzusu uyandırdığınızda, her gün aynı saatte uyandığınızdan (ve hemen kalktığınızdan) emin olunarak, daha sonra daha iyi bir gece uykusu elde etmenize yardımcı olacaktır. Vücudunuzun mükemmel ritim yaratması için 1 ila 2 hafta boyunca sürekli deneyin.

Kahvaltıyı Yerine Getirin Beyininizi Yatıştırmak İçin Birinci Şey

Kendinizi gündüz başlangıcına yaklaştırmak yaygın bir bilgeliktir, ancak bunun da uyku döngüsünü olumlu yönde etkileyebileceğini biliyor muydunuz? Her şey bizim evrimimize bağlı.

Nerina Ramlakhan, sabah ilk şey yediğini, enerjisini koruyan ve avcılardan kaçınan mağlubiyetçinin davranışıyla bağlantılı olan beynin bir bölümünü sakinleştirdiğine inanıyor 1. Bir başka deyişle, ilk şey yiyerek beynimize rahat bir durumda uyku için hazır kalmasına neden olan iyi bir besin kaynağı olduğuna, modern günümüzde günün sonunda olduğu konusunda güven veriyoruz.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu