HaberlerPolitika

Koronavirüse yakalanan eski AKP’li milletvekili Burhan Kuzu hayatını kaybetti

İki haftadır koronavirüs tedavisi gören 65 yaşındaki Burhan Kuzu hayatını kaybetti. Burhan Kuzu 3 dönem AKP milletvekilliği yapmıştı.

3 dönem AKP’de milletvekili olan ardından Cumhurbaşkanı danışmanlığı yapan 65 yaşındaki Anayasa Profesörü Burhan Kuzu koronavirüsü atlamadı.

Eski milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu geçtiğimiz haftalarda koronavirüse yakalanmış ve bir özel hastanede iki haftadır tedavi görmekteydi. Oğlu Süleyman Kuzu, “Babam yaklaşık iki haftadır İstanbul‘da özel bir hastanede koronavirüs tedavisi görüyordu. Bu sabah kaybettik. Son dönemde sürekli toplantılar yapıyordu. Ne zaman nasıl bulaştığını bilmiyoruz. Bugün Fatih Camii’nde ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazından sonra defnedeceğiz” açıklamasıyla babasının vefat haberini verdi.

Burhan Kuzu neden öldü

Burhan Kuzu kimdir?

Aslen 1955 Kayseril doğumludur. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra bir çok akademik çalışmaların ardından profesörlük unvanını almıştır. Bir dönem stajyer kaymakam olarak çalışanmış, daha sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyeliği daha sonrada yine aynı bölümde Başkanlık görevini yapmıştır.

İlgili Makaleler

Mesleği ille ilgili bir çok kitap ve makale yazan ünlü siyasetçi aynı zamanda farklı STK’larda da yöneticilik yapmıştır.

https://tr.wikipedia.org/wiki/Burhan_Kuzu

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu