EDİTÖR BAŞVURU
Komedi - EğlenceListelerTasarımlar ve Sanat

Koronavirüs Salgını Sırasında Doktorların Mücadelesini Gösteren 25 Çizim

Koronavirüs ile mücadelenin en ön safında yer alan ve kendini hastaları için feda eden sağlık çalışanları ve diğer çalışanların çabasını gösteren harika çizimler.

Kimse 2020’nin böyle olmasını beklemiyordu. Tüm medya kanalları insanları evde kalmaya teşvik ediyor. Tüm tiyatrolar, sinemalar, spor salonları ve müzeler, avm ve bir çok yer tamamen kapalı. Dünyadaki tüm hastaneler insanlarla doluyor, hatta bazı hastanelerde gelen hastalara yardım bile edemiyordu. Görünüşe göre, 21. yüzyılın büyük salgını olan koronavirüste dünyada her şey durdu. Bir sanatçı bize bu tedirgin ve uç noktalara nasıl uyum sağlayacağımızı göstermeye karar verdi.

39 yaşındaki İranlı sanatçı Alireza Pakdel, dünyanın mevcut durumunu yansıtan ve bu görünmez düşmanın yayılmasıyla nasıl mücadele edileceğini gösteren harika çizimler yapmış. Onun çizimleri, koronavirüs ile mücadele ederken kendilerini feda edenlerin, doktorlar, polisler, itfaiyeciler ve hemşirelerin nasıl zorlu mücadele ettiğini çok iyi yakalamış. Onlar, saygı duymamız gereken örnek kahramanlardır.

Pakdel, hazırladığı harika çizimlerinde bireylerin birbirleri için dayanışma, empati ve koruma gücünü ustalıkla vurguluyor. Karakterleri her türlü duyguyu iletir ve günümüz dünyasını yansıtan gerçeküstü, hayali durumlara hitap eder. Aşının beklenmesi için saatin oklarını tutan bir grup doktor, bir doktor ve koronavirüs zincirini kırmaya çalışan bir hemşire bir hastanın elini ve bir grup hastayı ölümcül virüsten korumak için kendini feda eden başka bir doktor.

Bu salgınla mücadele eden başta sağlık çalışanları olmak üzere bütün çalışanları ayakta alkışlıyoruz.

Daha fazla bilgi: Instagram | Facebook

Originally posted 2021-11-19 09:51:39.

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir Yorum

  1. Güzel resimler , hepsinin derin anlamları var , yaşanılanları bu şekilde resimlerde özetleyebilmek ,bir bakışta karşısındakine çizimi yapanların hislerini aktarabilmesi büyük ustalık işi . Umarım başımızdaki bu salgın kısa sürede biter ki , yaşanılanlar sadece bu resimlerde kalır devamı olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu