Haberler

Korkulan oldu, Pakistan-Hindistan Sınırında çatışma çıktı

Hindistan askerlerinin ağır silahlarla Jandrot, Nakiyal ve Tattapani bölgelerine saldırması sonucunda 4 Pakistanlı hayatını kaybetti. Olayın ardından Pakistan askerlerininde ateş açması sonucunda 3 Hindistan vatandaşı hayatını kaybetti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Pakistan ordu sözcüsü basın bildirisinde, Hint askerlerinin olayı başlattığını, yanlarındaki ağır silahlarla  Jandrot, Nakiyal ve Tattapani bölgelerinde sivilleri hedef alarak ateş ettiklerini belirtti.

2 PAKİSTANLI ASKER VE 2 SİVİL HAYATINI KAYBETTİ

İlgili Makaleler

Açıklamanın devamında 2 sivilin ve 2 askerin yaşamını yitirdiği belirtildi. Açılan ateş sonucunda iki sivilinde yaralandığı ve hastanaye karıldığı söylendi. Olay yerinde bulunan çok sayıda evde de hasar olduğu ifade edildi.

3 HİNT SİVİL HAYATINI KAYBETTİ

Konuyla ilili açıklamayapan Hint yetkililer de Pakistan askerlerinin açtığı ateş sonucunda 3 sivilin hayatını kaybettiğini söyledi.

ÇAVUŞOĞLU AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gerilime ilişkin yaptığı açıklamada, taraflara itidal telkin ederek, gerilimin tırmanmasından kaçınmalarını istedi. Almanya, İngiltere, Çin ve Rusya da benzer çağrılar yaptı.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu