Faydalı BilgilerListelerYaşam - insan

Kızıl Saça Nasıl Makyaj Yapılır

Genellikle herkesin özendiği, kendinde nasıl olur acaba diye merak ettiği saç rengi, kırmızı tonlar: kızıl-sarı, kızıl-kahve, bakır, gerçek kırmızı, ateş rengi (kızıl-turuncu). Parlak, canlı, renkli görüntüsü ile en cezbedici saç rengi olduğu aşikar. Hangi tonunu seçerseniz seçin göz alıcı. Bu muhteşem saçların verdiği güzelliğin, makyajla bozulmaması hepimizin temennisi. Bu yüzden kızıl saçlara nasıl makyaj yapılır, hangi tonlar tercih edilir bakalım.

Kızıl saçlar için en çok önerilen tonlar, kahverengi ve şeftalidir. Ama tabi göz rengimizede dikkat etmemiz lazım.

  • Kahverengi gözlü iseniz her zamanki gibi her renk sizin için uygundur.
  • Mavi gözler için sarımsı kahverengi ve şeftali tonları
  • Yeşil gözler için pempe veya erik
  • Ela gözler için ise leylak, şampanya, ışıltı.

Bu renk saçlarla fazla fondöten kullanmamak en iyisi gibi görünüyor. Ama saydam bir fondöten ve çok hafif tonlarda pudra tercih edebilirsiniz. Çünkü bu renk saçlar, açık tende daha güzel durur.

En önemlisi allık. Kırmızı saç kırmızı elmacık kemikleri hoş görünmez tabiki. Ama şanslısınız ki artık pek çok ton var ve bunlarla yüzünüze canlılık katabilirsiniz. Mercan kırmızısı, şeftali tercih etmemiz gereken renkler.

Kızıl Saça Nasıl Makyaj Yapılır

Kızıl saçlar için kaşlarda ve kirpiklerde en uygun olan tercih boz kahverengi veya açık kestanedir. Kahverengi ve bakır rengi maskaralar doğal bir görünüş sağlarken, siyah maskara dumanlı bir görünüm verir. Kahverengimsi siyah iki tür arasında en iyi tercih.

Gözlerde altın, bakır, tarçın, pas rengi gibi pek çok ton eskiye kıyasla seçenekleri arttırmıştır. Karizmatik, bilge bir görünüş sergilemek isterseniz leylak, erik, deniz mavisi ya da turkuazı tercih edebilirsiniz.

Günlük olarak uygulayabileceğiniz bir önerimiz

Yüzümüze renk ve canlılık vermek için şeftali tonlarında toz fondöten. Örneğin, Lorealın True Match serisi. Bunu yüzümüze hafifçe uyguladıktan sonra kayısı-şeftali tonlarında bir allık. Dairesel hareketlerle elmacık kemiklerimize uygulayalım. Gündüz için bir öneri olduğundan pembe tonlarında bir ruj ve koyu ve yoğun olmamak şartıyla dumanlı göz makyajı ile çok çekici görüneceğiniz kesin.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu