HaberlerTürkiye

Kızıl Geyik vurmak isteyenler bakanlığın açık artırmasına katılacak

Avcılık Turizmine turist çekmek isteyen ve Tarım ve Orman Bakanlığı bu kapsamda avlanmasına izin vereceği 2 adet kızıl geyiği, Tarım ve Orman Bakanlığı Bursa 2. Bölge Müdürlüğü’nün Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda bulunan toplantı salnonda ihaleye çıkartacak. 10 Haziran 2019 tarihinde saat 11:00’da yapılması planlanan satışta vurulacak geyiklerin tanesi için 14 bin TL ödenecek.

Bu çalışmanın kentin turizminin gelişlmesine önemli katlı sağlaması planlanırken aynı zamanda hedefin ise bu geyiklerinin neslini belirli bir seviyede tutmaya çalışmak olduğunu belirtildi. Böylece av turizminide geliştirmiş olacaklar.

HEM ORMAN BAKANLIĞI HEM DE ESNAF KAZANIYOR

HEM ORMAN BAKANLIĞI HEM DE ESNAF KAZANIYOR

İlgili Makaleler

İhaleye çıkartılan bu geyikleri vurmak için yurt içi ve özellikle yurt dışından çok fazla sayıda turist ülkemize geliyor, bu yönem sayesinde hem Orman Bakanlığı kazanıyor hemde av bölgesinde bulunan esnaf kazanç sağlamış oluyor. Basın İlan Kurumu da ihale duyurusunu üstlenirken, ihaleye ilginin çok yüksek olması bekleniyor.


Orman bakanlığının 28 bin TL ye ihtiyacı var mış gibi bir görüntü ortaya çıkıyor ve iki geyiği avlamak isteyen ülkemize ne kadar döviz bırakır merak etmiyor değiliz. Olan yine kendini savunamayacan hayvanlara oluyor.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu