Haberler

Kızamık Salgını Yüzünden Acil Durum İlanı Verildi

ABD’nin New York eyaletindeki Rockland bölgesinde 153 kızamık vakasının ardından acil durum ilan edildi. Hızla yayılan kızamık salgınının önlenmesi için kızamık aşısı olamayan çocukların kamuya açık tüm alanlara girmesi yasaklandı. Yasağa uymayanlara ise 6 aya kadar hapis veya beş yüz dolara kadar para cezası uygulanacağı belirtildi. Yasak 30 gün boyunca devam edecek.

Washington, California, Texas ve Illinois bölgelerinde de daha önce kızamık salgını olduğu haberlere yansımıştı.

300 bin olarak bilinen ilçe nüfusunda aşılı kişi sayısı yaklaşık 165 bin civarında seyrediyor. Doktorlar bunun tahmin edebileceğiniz üzere yetersiz olduğunu söylüyor.

Peki İnsanlar Neden Aşı Olmuyor?

Bölgede yaşayan insanların aşı olmamaları, aşının çocuklarda otizme sebep olduğu gibi asılsız söylentilere inanmasından kaynaklanıyor. Bu bilginin yanlış olduğu çok kez açıklansa da hala bu sebepten aşılanmayan ciddi bir kesim bulunuyor.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu