Faydalı BilgilerListelerYaşam - insan

Kış Mevsimi için Doğal Maskeler

Soğuk havalarda cildimizin kuruması hepimizin derdi. Soğuktan kaynaklı ciltte oluşan çatlakların verdiği acı ise cabası. Kış mevsimi için doğal maskeler ile cildinizi nemlendirir, pürüzsüz biir görüntü yakalayabilirsiniz. Maskelerin yanında birkaç ipucuda yazıda sizi beklemekte.

  • Öncelikle soğuk havalarda cilt için ne iyi dendiğinde salisilik asit ve laktik asit aklınıza gelmeli. Salisilik asit  içeren losyonlar pul pul dökülmeyi ve pütürüklü görüntüyü azaltır. Sütte bulunan laktik asit ise pullanmayı önler. Sütü direk cildinize sürebilirsiniz.
  • Ayrıca eldiven kullanmayı ihmal etmeyin. Çünkü 1 saat süreyle bile olsa giydiğiniz pamuk eldivenler cildinizin yumuşaklığını korur ve cildinizin kurumadan nemli kalmasını sağlar.
  • Banyoyu kısa tutun, günde bir defadan fazla duş yapmayın ve süreyi 10 dakikadan fazla uzatmayın.

Kış Mevsimi için Doğal Maskeler

Bal ve şeker ikilisi ile basit bir maske yapabilirsiniz ya da daha farklı ürünler kullanarak cildinizde mükemmel bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Avokado-Bal-Elma sirkesi: Çeyrek avakado, 1 çay kaşığı bal, çeyrek çay kaşığı elma sirkesinden yapılan maskemize bakalım. Avokadoyu ezin ve püre haline getirin. Ardından bal ve elma sirkesi ile karıştırın. İyice birbirine yedirin, tamamen karışsın. Cildinize uygulayın, 10-20 dakika bekletin, ılık su ile yıkanmış havlu ile temizleyin ve nemlendirici sürün.

Elma sirkesi kullanacağınız zaman öncelikle cildinizde ufak bir kısma uygulayın eğer bir sorun yoksa tüm cilde uygulayabilirsiniz. Çünkü bazı ciltlerde elma sirkesi kızarıklık yapabilir.

Badem yağı-Çiğ süt: 1 kaşık badem yağı, iki kaşık çiğ süt. Karıştırıp, cilde uygulayın ve 10 dakika bekleyin. Önce ılık ardından soğuk su ile yıkanır.

kış mevsimi maske önerisi

Muz-Süt tozu veya Gül suyu : Ezilmiş püre haline gelen bir kaşık muz ile sütü karıştırın. Eğer cildiniz yağlı ise, süt yerine gül suyu kullanın. Ufak bir miktarda bal ilave edin. Maskeyi uygulayın, 20 dakika bekleyin ve temizleyin. Muzun yüksek nemlendirme etkisi ile cildinizin nemlendiğini, yumuşağıdığını hisseceksiniz. Haftada en az 2 kez uygulayın.

  • Ürünlerden herhangi biri sizin cildinize uygun değilse (örneğin sivilce çıkmasına sebep olabilir), o ürünü kullanmayın.
  • Yüz maskelerini kullanmadan önce yüzünüzü yıkayın, yüzünüzdeki yağ ya da makyaj kalıntısı kalksın.
  • Maskeyi uyguladıktan sonra hafif bir nemlendirici sürün.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu