Faydalı Bilgiler

Kirpikleri Dolgunlaştırmanın Yolları

Hacimli kirpiklerin bakışların daha anlamlı olmasını sağlar. Gözler kaşlar ve kirpikler sayesinde daha belirgin bir hal alır. Kirpikler uzun ve kalın değilse bazı yöntemler kısa sürede kirpiklerinizi dolgunlaştırır.

Kirpikleri dolgun göstermenin en iyi yollarından biri de; maskara sürmeden önce kirpikleri taramaktır. Kirpikleri taramak için özel olarak üretilen küçük taraklar üzerine badem yağı damlatılarak kullanılırsa sonuç oldukça verimli olacaktır. Rimelin içine badem yağı yada hint yağı dökerek de kirpiklerinize makyaj yaparken bakım yapabilirsiniz. Badem yağının bir diğer kullanım yöntemi ise; kulak pamuğuna dökerek uygulanmasıdır. Yatmadan evvel bu uygulamayı yaparsanız kirpikleriniz beslenecektir.

Aktarlardan satın alacağınız doğal karışımlarda kirpiklere uygulanabilir. Bu losyonlar gece yatmadan evvel kirpiklere uygulanır. Az bir miktar süreceğiniz doğal losyonlar kirpikleri besleyecektir. Sonuç almak için yaşınızın da önemi vardır.

Kirpikleri Dolgunlaştırmanın Yolları

Kirpikleriniz için pahalı yöntemler yerine vazelinde kullanabilirsiniz. Yatmadan evvel göz kapaklarının üzerine vazelin sürün ve uyuyun. Yapılan işlemin tam olarak verimini göstermesi için 1 ay beklemeniz gerekecek. 1 ay içinde 12 defa uygulamalısınız.

[irp]

Kirpiklerin ve kaşların beslenmesi için zeytinyağı da kullanabilirsiniz. Uyumadan önce süreceğiniz zeytinyağı kirpikleri parlatır ve dolgun görünmelerini sağlar.

Kirpikleri makyaj uygulamalarından ve çeşitli hırpamalar nedeniyle kırılabilirler. Bunun için göz kapaklarına masaj yapabilir ve kirpik köklerini uyarabilirsiniz. Uyurken vücut kendini onarmak üzere çalışır. Düzenli şekilde uyumak göz kapakları için de faydalıdır. Dolayısıyla kirpikler daha sağlıklı çıkacaktır.

Kirpikleri besleyerek uzatan  vitaminler içinde en önemlisi E vitaminidir. E vitamininden meydana gelen losyonları rimel sürmeden önce kirpiklerinize sürüp ardından rimelinizi sürebilirsiniz. E vitamini bakımından zengin gıdalarda tüketmelisiniz. Bu kirpiklerin E vitamini ihtiyacını karşılayacaktır. E vitamini bakımından zengin yiyecekler arasında; ıspanak, ayçiçeği çekirdeği, balık, brokoli gibi yiyecekler gelir.

kalın kirpik nasıl yapılır

Düzenli bir şekilde beslenmek kirpiklere olduğu kadar tırnaklar için de faydalıdır. Bunun için özellikle de sabah kahvaltısı atlanmadan yapılmalıdır. Göz makyajını çıkarmadan uyumak kirpiklere çok zararlıdır. Makyaj yatmadan evvel mutlaka temizlenmelidir. Aksi takdirde kirpikler seyrelecek ve büyük bir hızla dökülecektir.

Yüzü kurulama esnasında havluyu sert olarak yüzünüze bastırmayın. Bu yanlış hareket kirpiklerin dökülmesine neden olur. Havlu yerine kullanabileceğiniz peçete ile gözlerinizi silerseniz havlu kadar sert bir hareket yapmış olmazsınız. Bazı makyaj malzemeleri gözlere zarar verir. Dolayısıyle kirpiklerde zarar görür. Kirpikler yoğun şekilde rimel ile buluşursa dipleri nefes alamaz ve dökülür. Bu nedenle rimel sürüldükten sonra eve döndüğünüzde göz makyajınızı mutlaka çıkarmalısınız.

Takma kirpiklerin gözde çok estetik durduğu bir gerçek. Fakat özellikle de ipek kirpiklerin kirpiklerde dökülme yaptığı bir gerçektir. Bu nedenle takma kirpik uygulaması yaptırmamalı ve bunun yerine doğal yöntemlerle kirpikler dolgunlaştırılmalıdır. Kirpikleriniz büyük bir hızla dökülmeye başlamışsa bunun altında büyük bir sebep de olabilir. Bu gibi durumlarda bir doktora başvurabilirsiniz.

Kirpiklerin dolgunluğunu geri kazanabilmesi için doğal ve bitkisel yöntemler kullanarak kürler hazırlayabilirsiniz.

Kirpik-Gurlestirme-ve-Kirpikler-icin-Dogal-Bakim-Kur-Tarifleri

Kirpikler İçin Kür 1

10 gr badem yağı, 5 gr lanolin, 5 gr vazelin karıştırdıktan sonra ocak üzerine alarak eritin. Eridikten sonra soğumasını bekleyin. Kirpiklere hemen hemen her gün uygulamanız gereken bu karışım kirpikleri dolgunlaştıracak ve bakım yapacaktır.

Kirpikler İçin Kür 2

12 gr kakao yağı, 1 bardak su, 1 çay kaşığı hint yağı karıştırılır. İlk olarak su kaynatılır ve diğper malzemeler üzerine ilave edilir. Karışım benmari yöntemi uygulandıktan sonra krem şekline gelecektir. 15 gün ara vermeden bu karışımı uygulamanız gerekmektedir.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu