HaberlerOtomotiv

Kırmızı Işık Cezaları Daha Ağırlaştırılacak

Kırmızı ışık ihlali cezaları ağırlaştırılacak.

Kırmızı ışık ihlali cezaları ağırlaştırılacak.

Ankara’da düzenlenen Trafik Güvenliği Çalıştayı‘nın ardından İç İşleri Bakanı Süleyman Soylu yapılacak yeni düzenlemelerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bundan sonra kırmızı ışık ihlalleri ve özellikle emniyet şeridi kullanımında denetiminde yeni düzenlemeler yapılacağını belirtti.

Kırmızı ışık ihlalinde verilen para cezasının artırılacağı ve tekrarlanması halinde ise bir süre ehliyete el konuşacağını belirtirken, asıl önemli açıklama emniyet şeridi ile ilgili oldu.

Türkiye’de emniyet şeridi kullanımının ne kadar arttığını belirtirken ilginç bir açıklamayla ““Bizim emniyet şeritleri mübarek, tren gibi herkesin geçtiği şeritler oluyor. Kimse kusura bakmasın, biz 15 bin aracı emniyet şeridinden geçmek için nitelendirmişiz. Adam belediyede şef, üstüne lambayı takıyor. Çakarları takıyor, geçiyor. Bizim polis arkadaşımız durdursa bir büyük tartışma, telefonlar. Bunun önüne geçeceğiz” diyerek aslında olması gerekenin yapılamadığını ve bunu onlarında bildiğini söylemiş oldu.

Hali hazırda kullanılan PTS, EDS ve KGYS sistemleri daha geliştirilerek artık sadece araçların ön koltuğu değil aynı zamanda arka koltukta oturanlarında emniyet kemeri taktığını tespit edecek ve cezai işlem uygulanacak.

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu