Faydalı BilgilerListelerSağlık

Kiloma Göre Günlük Kaç Litre Su Tüketmeliyim?

Kiloma göre günde kaç litre su tüketmeliyim, Kilo indeksine göre günlük tüketilmesi gereken minimum su miktarı ne kadardır? Her insanın günlük tüketmesi gereken belli oranlarda su miktarı bulunmaktadır. Böbrek hastalığı nedenlerinin çok büyük bir bölümünde az su tüketimi ve vücudun susuz kalması gelmektedir. Bu anlamda yazımızda hem insan vücudu için hayati öneme sahip olan yeterli düzeyde su tüketimi ile ilgili bilgiler vereceğiz, hem de su tüketiminin kilo ile bağlantısına değinerek su ile sağlıklı zayıflama hakkında uzman bilgilerden yararlanacağız.

Günümüzde diyet programları boy ve kilo kitle indeksine göre yapılmaktadır. Yani vücudun yeteri kadar ihtiyaç duyduğu besin ve su ihtiyacının belirlenerek buna göre düzenli beslenme ihtiyacı sağlanmaktadır. Zayıflama ile doğrudan bağlantılı olan bu konuda özellikle yeteri düzeyde su tüketimi yaparak hem sağlıklı beslenebilir hem de zayıflayabilirsiniz. 

Bir Gün İçerisinde Ne Kadar Su Tüketmeliyiz?

Bir Gün İçerisinde Ne Kadar Su Tüketmeliyiz?

Normal koşullar altında standart bir mesleğe sahip olan kişi, günlük aktiviteleri neticesinde su kaybı yaşamaktadır. insan metabolizmasının sağlıklı bir şekilde işlev görmesi için yeteri düzeyde suyu bünyesinde barındırması gerekmektedir. İşte günlük kaç litre su tüketmeliyiz sorusu tam da burada devreye giriyor. Uzmanlar normal bir bedenin günde en az 2 litre su tüketmesi gerektiğini belirtiyor.

2 Litre en düşük sınırdır. Bunun altı kırmızı alarm anlamına gelir. 2,5 ile 3,5 litre arasında su tüketimi en ideal aralıktır. Peki her bünyenin su tüketim düzeyleri aynı mıdır? Tabii değildir. Kilo arttıkça su tüketim ihtiyacı da doğal bir şekilde artış içerisine girecektir. Bu anlamda kiloya göre su tüketimi hesaplama araçlarını kullanarak günlük tüketilmesi gereken su miktarları hakkında detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

Kiloya Göre Su İhtiyacı Nasıl Hesaplanır?

Kiloya Göre Su İhtiyacı Nasıl Hesaplanır?

İnsan vücudunda kilo artışı gerçekleşirse su tüketim ihtiyacı da ona göre artışa içerisine girmektedir. Bir biri ile doğru orantılı olduklarını belirtebiliriz. 55 kiloluk bir kişi günlük 2 litre su ile yaşamını sağlıklı bir şekilde idame ettirirken 110 kiloluk bir kişinin su ihtiyacı 4 litre olabilmektedir. Bunun için kiloma göre günde kaç litre su içmeliyim şeklinde hesaplama programlarını kullanarak ne kadar su içeceğiniz konusunda bilgi alabilirsiniz. Ya da yazımızın sonundaki tablodan hesaplama yapabilirsiniz.

Su Tüketimi ve Zayıflama

Su Tüketimi ve Zayıflama

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de uzman diyetisyenlerin hepsi zayıflama programlarının en önemli noktasına suyu yerleştirmektedirler. Yapılan araştırmalara göre vücuttaki yağları yakmak için en etkili argümanın su olduğu saptanmış durumda kilo baz alınarak yapılan değerlendirmelerde vücudun tüketmesi gereken su miktarı ayrıntılı bir şekilde belirtilmektedir.

Buradaki can alıcı soru zayıflamak için tüketmem gereken su miktarı nedir? veya zayıflamak için günde kaç litre su tüketmeliyiz? Az su tüketiminde olduğu gibi fazla su tüketimi de böbrek sağlığına zarar verebileceği için kiloya göre ideal su tüketimi son derece önemlidir. Zayıflama sürecinde bardak hesabı ile su tüketimi söz konusudur. 5 kiloda bir bardak su arttırımına gidilerek zayıflama süreci hızlandırılabilir.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu