Faydalı BilgilerYaşam - insan

Kilo Almak İçin Yapmanız Gerekenler

Zayıf olabilmek için ömür boyunca oldukça ağır diyetler uygulamakta olan bireyler bilmelidirler ki sizlere özenen bir çok insan var. Kilo vermek kadar almanın ne son derece zor olduğu bilimsel olarak ispatlanmıştır. Çocukluğumuzda yaşadığımız bir travma, olumsuz bir durum ile atlamamak sizde psikolojik problemlere yol açabilmektedir. Siz daha o yaşlardayken yemek yemeyi bırakabilmektesiniz. Metabolizmanız da normal bireylere göre çok daha iyi çalışıyor olabilir ve tiroit beziniz de gereğinden çok daha fazla çalışmaktaysa bu kilo alımınıza engel olabilmektedir.

Yiyeceklerden Alınan Enerjiyi Vücudunuza Atıyorsunuz

Yiyeceklerden Alınan Enerjiyi Vücudunuza Atıyorsunuz

Yiyeceklerden sağlamış olduğumuz enerjiyi vücudumuzdan fazladan atıyoruz anlamına gelir. Eğer sigara da içiyorsanız bu da kilo almanıza engel olacaktır. Vücudumuza vermiş olduğu çeşitli zararlar ağızda bırakmış olduğu tat nedeni ile uyandığınız zaman sigara içen insanları biliyoruz. Bağırsaklarınızda bir problem adına parazit dedikleri ufak kurtlar vardır ve bu kurtlar siz ne yiyorsanız onu yerler kısacası onlar da sizlerle beslenmektedirler. Az önce de bahsedildiği gibi tiroit bezlerimiz eğer fazla çalışmakta ise endokrin randevusu alarak kan testi yaptırmanızda fayda vardır. Bu sayede eğer böyle bir problem var ise hap tedavisi görebilirsiniz. Baş etmeniz gereken önemli hastalıklarımız da var ise kilo alamayabiliriz.  Buraya kadar neden kilo alamayabileceğinizi anlattık buradan sonra da nasıl alacağınızı anlatalım.

Yatmadan Önce Bir Şeyler Atıştırmalısınız

Yatmadan Önce Bir Şeyler Atıştırmalısınız

Yatmadan önce bir şeyler atıştırın ancak bu atıştırdıklarınız aşırı yağlı ağır şeyler olmamalıdır. Eğer mide rahatsızlığınız yok ise kuruyemişşerbetli tatlı ve ballı kaymaklı ekmek öğütmeye fırsatı olamayacağı için de enerjiye dönüşemeden direkt olarak kalori olur. Şeker hastalığınız eğer yok ise muz ve üzüm yiyebilirsiniz. Her iki meyvelerinde yüksek oranlarda şeker taşıdığını biliyoruz ki şeker hastalığınız var ise bu son derece zararlı olabilmektedir. Yemekler ile içtiğiniz bazı içeceklerin içerisine pekmez atabilirsiniz ve pekmez hem vücut ısımızı yükseltir hem de bizi zinde tutar. Ayrıca kalori de oluşturacaktır. Tadını sevmiyor olsanız dahi balık yağı kapsülü kullanmalısınız.

Balık yağı daha ufak yaşlardan itibaren çocuklara önerilir. Eğer alışkanlıklarınız yemeklerden önce salata yemek ise bu huyunuzdan da vazgeçmenizde fayda var. Yemekten önce yediğiniz salatalar doymanızı sağlamaktadır. Gün içerisinde 9 öğün düzenli olarak yemek yiyin. Kayısı da tüketmelisiniz ki cildiniz içinde son derece faydalıdır. Çorbayı yemek sonunda tüketmelisiniz. Bolca soğuk su için ve salatalarınızı hardal, mayonez, balzamik sirkesi gibi bazı soslar ile zenginleştirebilirsiniz. İlk olarak kendi vücudunuzu öğrenin sonra da daha önce tatmadığınız yörelere ait besinleri yemeye başlayın. Ancak buy şekilde önemli oranlarda kilo alabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu