HaberlerTürkiye

Kılıçdaroğlu’na Suikast İddiası!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  geçtiğimiz belediye seçimlerinin ardından yaptığı “Türkiye İttifakı” açıklaması gündeme oturdu.

Erdoğan, “Ülkemizin bekasını ilgilendiren meselelerde, siyasi görüş ayrılıklarımızı bir tarafa koyarak, 82 milyon hep birlikte Türkiye İttifakı olarak hareket etmeliyiz” şeklinde konuştu.

Erdoğan’ın Twitter hesabından yaptığı bu açıklama farklı kesimler tarafından farklı şekillerde değerlendirilirken, konu hakkında en çok tartışılacak açıklamalar stratejist Erol Mütercimler’den geldi.

TV 5’te yayınlanan Gizli Dosya programında “Türkiye İttifakı” konusuyla ilgili görüşünü belirten Mütercimler,  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ölümle sonuçlanacak bir suikast düzenlenebileceği uyarısını yaptı.

Tarihte yaşanan diğer siyasi suikast süreçlerini vurgulayan Mütercimler, “Çok genel bir ifadedir; postacı kapıyı iki kere çalar, üç kere değil. İki kere ciddi girişimde bulunuldu, 3’üncüsünde karar vericiler açısından söylüyorum, 3’üncüsünde Kemal Bey’in hayatta kalma şansı yok.” diyerek CHP liderinin, daha önce iki ciddi suikast olayı yaşadığını hatırlattı.

“Bu bilinen bir şey, dünyadaki siyasi suikastlere bakın bakalım ne görecesiniz. Kendisi de, kendi sağlık sorunlarını öne sürerek çekilecek. Çekilmek zorunda. Ana Muhalafet partisinin başındaki kişinin böyle bir suikastle hayatını kaybetmiş olması partiye de artı bir şey kazandırmaz. Partiyi iktidara taşısa, diyeyim ki; tamam, birisi hayatını kaybetti olur… Türkiye’nin şu an içinde bulunduğu koşulda bir siyasi liderin hayatını kaybetmesini gerektirecek bir husus yok, çok gereksiz bir şey olur.” 

www.superhaber.tv/

İlginiz Çekebilir
pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu