Faydalı BilgilerListeler

Kil Maskesi Nasıl Yapılır? Faydaları Nelerdir?

Kil maskesi cilt sorunu yaşayanlar için iyi bir tedavi yöntemidir. Kil maskesi faydaları çok etkili olduğu için yüz maskeleri arasında en çok tercih edilenlerden birisidir.

Kil Maskesi Nasıl Yapılır?

Cildiniz için aklınıza gelebilecek tüm faydaları içersin de barındıran bu maskenin yapımı çok kolaydır.

Genelde cilt sorunlarımız ergenlik döneminden kalmadır veya halen yaşıyoruzdur. Sivilcenin oluşmasını engelleme gibi birçok faydası olduğu gibi dikkatli ve tarife uygun kullanılmalıdır. Cilt sorunları bayanlarda özellikle genç kızlar için diyecek olursak makyaj malzemesi seçimlerini dikkatli yapmadığı için meydana geliyor. Kil maskesi bu tip yanlış seçimlerden çıkan sonuçları tedavi ediyor diyerek özetleyebiliriz.

Kil Maskesi Tarifi

Kil Maskesi Tarifi

 • 2 tane aspirin
 • 1 çay kaşığı kil
 • 1 çay kaşığı limon

Kil Maskesi Kullanımı ve Hazırlanışı

Yukarıdaki malzemeleri bir kaba koyarak karıştıralım. Daha sonra yüzümüze uygulayalım ve 15 dakika bekleyelim. Son olarak yüzümüzü iyice su ile yıkayalım. Yüzünüzde kalmadığına emin olun.

Bu maskesi haftada sadece 1 defa kullanabilirsiniz. Daha fazla kullanmak yararınıza değil zararınıza olacaktır. Bırakın cildiniz biraz nefes alsın.

Kil Maskesi Faydaları

Kil Maskesi Faydaları

Cildimiz için aklınıza gelebilecek birçok faydası olduğundan bahsetmiştik. Bu açıklamayı biraz daha derinleştirerek ana başlıklar altında bizlere ne faydası olduğunu biraz daha anlatalım.

 • Ölü cilt hücrelerini temizler.
 • Kan dolaşımını arttırır. Bu sayede cildiniz daha etkin ve parlak görünür.
 • Cildi onarır ve doğal bakım yapar.
 • Yaşlanmayı yavaşlatır ve daha genç görünmenize yardımcı olur. ( Ölü hücreleri temizleme ve canlandırma faydaları olduğu için )
 • Pürüzsüz bir cilt oluşumunda yardımcı olur. Fakat haftada 1 kez düzenli kullanılması gerekiyor.
 • Sivilce ve siyah nokta oluşumunu gözle görülür şekilde azaltır.
 • Doğal parlaklık verir. Hatta kullanımdan sonra yüzünüz 1 haftaya kadar süren parlaklık olur.
 • Cilde bakım yaparak derinlemesine temizler.
 • Tüm bu faydalarının sayesinde yüzümüzdeki gözenekler küçülür.

Görmüş olduğunuz üzere bu maskenin cildimiz için faydaları anlatmakla bitmiyor. Kullanım aşamasından sonra cildinizin yumuşadığını fark edeceksinizdir. Kullanıcıların yorumları da olumlu olunca sizlerle paylaşmak istedim.

Tekrar hatırlatmak isterim ki bu maske haftada sadece 1 kez kullanılmalıdır.

Bir diğer uyarım ise yüzünüze farklı maskeler uygulamayın. Yani bir gün kil maskesi yarın ise farklı maskeyi uygulamayın. Cildinize olabildiğince az müdahale etmeye çalışın. Tabi ki temiz tutmalı ve bakım yapmalıyız fakat her şeyin aşırısı zarardır.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu