Faydalı Bilgiler

Kekik Bitkisinin Gizli Kalmış Faydaları

Kekik Bitkisinin Mucizeleri

Kekik baharatı hemen hemen hepimizin evlerine konuk olmuştur. Şöyle ki kekik mucizevi bir bitkidir. Çoğumuz sadece aromasından hoşnut olduğumuz için yemeklere katarız. Küçük bir kesim de kekiğin etkilerini bildiği için suyunu da içer. Kekiğin farmakolojik (ilaç)etkisinin yanı sıra böcekleri öldürücü etkisi olduğunu biliyor muydunuz ? Hem de çok güçlü bir böcek öldürücüdür. İçerisinde taşıdıkları uçucu yağlar ile istenilmeyen böceklerin kapı dışarı edilmesine yardımcı olur. Bununla birlikte günlük yaşantımız da sürekli karşılaştığımız problemlere bir de kekik bitkisinin faydaları ile bakalım.

  • Geçmek bilmeyen adet sancılarında kekik çayından faydalanabilirsiniz.
  • Kekik içerisinde bulunan Thymol adlı bileşik yaşlanmayı geciktirici etki gösteriyor. Yaşlanmak istemiyorsanız bol bol kekik tüketin ve gülümseyin.
  • Bayanlarımızın en büyük sorunu olan kilo problemi de kekik suyu ile kolaylıkla halledebiliyor. Kekik suyu metabolizma hızlandırıcı etki gösteriyor.
  • Özellikler sigara içenler de görülen rahatsız edici ağız kokuları kekik suyu ile hazırlayacağınız gargara ile gideriliyor. Hem doğal hem de sağlıklı bu uygulamayı  ile her sabah yapmak isteyeceksiniz.
  • Kekik bitkisi su ile kaynatıldıktan sonra elde edeceğiniz karışımı cildinize uyguladığınızda akne , sivilce gibi cilt lekelerinden de kurtulacaksınız.
  • Özellikle çocuklar da görülen sevimsiz bağırsak solucanları ile mücadele ederken kekik bitkisinden yararlanmanız gerekecektir. Çocuğunuz tadını sevmiyorsa eğer sevdiği yiyeceklerin içine koyarak kamufle edebilirsiniz.

Bu özelliklerinin yanı sıra hamile bayanların ve guatr rahatsızlığı olan kişilerin çok fazla tüketmemesi önerilir.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu