ListelerYaşam - insan

Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır

istanbul temizlik şirketi

Kedi gözü makyajı zor görünmesine rağmen, en kolay ve en göz alıcı makyaj türlerinden biridir. Bazı türleri çok karmaşık olmasına rağmen, bazıları bir iki dakikada yapılabilecek türlerdir. Size tavsiye, gördüğünüz kedi makyajı çeşitlerini deneyin ve bir süre sonra denemelerinizin meyvesini almaya başlarsınız. Çünkü eliniz alışacak ve bu konuda uzmanlaşacaksınız.

Her makyaj ya da saç bakımında olduğu gibi, bu makyaj türü içinde bazı ipuçları vardır. Bunları inceleyelim.

Başlangıç olarak fazla belli olmayan renklerle bunu deneyin, ardından renk yelpazenizi genişletin. Karşıt renkleri kullanmanız daha hoş görünebilir. Ayrıca küçük bir tavsiye olarak küçük uçlu bir açılı fırça kullanırsanız, gözünüzün bitiminden başlayarak çizdiğiniz çizgi daha kolay olur sizin için.

Kedi Gözü Makyajı yapılışı

Sıvı yada jel eyeliner kullanmayı seçin ve daha önce de dediğimiz gibi fırçanın küçük olmasına dikkat edin. Eğer daha önce eyeliner ile çizgi çekmeyi denemediyseniz, başlangıç olarak bunu yapın. Gözleriniz çevresinde eski bir makyaj kalıntısı olmamasına ve temizlenmiş, yağdan arınmış olmasına dikkat edin. Tercihiniz, açık bej, fildişi ya da beyaz renkte bir astar kullanmak olsun. Gölgelendirme konusuna gelirsek; koyu gölgeler göze şekil verir, çok açık gölgeler göze parlaklık verir ve orta dereceli bir gölgelendirme yaptığınızda bu göze derinlik vermenizi sağlar.

Sade bir kedi gözü makyajı günlük kullanım için idealdir. Mat açık renk bir far ve gözün altına çizilmiş ya da kirpiğe çok yakın olarak çizilmiş çizgi gözlerinizin hem parlak hem de göz alıcı olmasını sağlar. Eğer özel bir randevunuz varsa tüm göz çevresine uygulamak her zaman daha iyidir. Gözün çevresini saran ve göz ucundan devam eden bir makyajla kendine uzun süre baktırabilirisiniz. Hafif bir gölgelendirme ile gayet başarılı bir çalışma olur. Daha büyük bir organizasyon içindeysen, tüm gözkapağına parlak bir far sürdükten sonra, gözün çevresini yine benzer bir şekilde eyeliner ile çiz. Göz ve burun arasında kalan kısım için ise sedefli bir beyaz far kullanman çok şık bir görüntü sağlar.

Ufak bir ipucu daha eğer gözün bitiminde başlayan kıvrımı düzgün yapmakta zorlanıyosanız, bant kullanabilirsiniz. Bandın yapışkanını iyice azalttıktan sonra, gözünüzün alt kısmından kaşların bitimine doğru çapraz bir şekilde bandı yapıştırın ve o şekilde kuyruk kısmını yapın.

Serap Yılmaz

Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları okuyuculara aktarıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu