Sağlık

Karın kasları hakkında bilinmeyenler

Kadın erkek hepimiz o köşeli görüntüye sahip olmak istiyoruz. Peki kaslar hakkında bilinmeyenleri öğrenmeye hazır mısınız?

Karın kasları sadece görüntüsüyle sizi mutlu etmez, sağlıklı bir yaşam için de çok önemlidir.

Güçlü kaslar hem omuriliğinizi destekleyerek özellikle fıtık gibi rahatsızlıklardan korunmanızı sağlar, hem de ağırlık kaldırmanızı ve hatta yürümenizi bile kolaylaştırır. Üstelik gerçekten çelik gibi kaslarınız varsa, olası kesici delici yaralanma durumlarında iç organlarınızı dahi koruyabilir.

Karın kaslarınız çok kuvvetli olsa bile yağ oranınız yüksekse istediğiniz görüntüye asla ulaşamayabilirsiniz. Baklavalarınızın ortaya çıkmasını istiyorsanız mutlaka yağ oranınızı düşürmeli ve kas dokusunu gizleyen o tabakadan kurtulmalısınız.

“İki haftadır günde 100 mekik çekiyorum ama hala kaslarım yok, pes edip şu kocaman pastayı yemeye gidiyorum” diye düşünmeden önce kendinize zaman vermeniz gerektiğini unutmayın. Sıkı bir karın için azim, düzen, sağlıklı beslenme ve zaman önemlidir. İki haftada istediğiniz görüntüye ulaşamazsınız, ama 6 ay geçtikten sonra farka siz bile inanamayacaksınız.

Karın kasları hakkında bilinmeyenler

Kaslar mutfakta yapılır!

Eğer doğru beslenmezseniz, tüm zamanınızı spor salonunda geçirseniz bile kaslarınızda yeterince gelişim sağlayamazsınız. Beyaz un, şeker ve işlenmiş gıdalardan uzak durmak ilk adım olmalı. (Eğer baklavalardan bahsederken gözünüzün önünde bir tepsi şerbetli tatlı canlanıyorsa yanlış yoldasınız demektir)

Protein ağırlıklı ve zeytinyağı, avokado ve kuru yemiş gibi sağlıklı yağlar içeren bir diyet kaslarınızı besleyecektir. Taze meyve ve sebzeler ise ihtiyacınız olan vitaminleri almanız için her gün tüketilmesi gerekenler arasında. Halsizlik yaşamamak ve enerji sağlamak için karbonhidrat da yemeniz gerekiyor – ama tercihinizi bulgur, esmer pirinç gibi daha sağlıklı alternatifler yönünde yapmalısınız.

“Bu kadar çaba göstermek istemiyorum” diyenlerdenseniz, istediğiniz görüntüye ulaşmak için her zaman daha “yaratıcı yöntemler” de kullanabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu