Faydalı BilgilerListeler

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Oluyor?

Karın germe ameliyatı orta ve alt karın bölgesinde meydana gelen fazla deri ve yağ dokularından kurtulmak için yapılır. Bu süreçlere genelde doğrum sonrası ya da aşırı kilo alıp verme durumları neden olmaktadır. İyice şişen karın sonra birden sönmeye başladığında ebette orada bir deformasyon bırakıyor. Bu bırakılan deformasyonlarda genellikle spor ya da diyetler ile gitmesi mümkün olmayan bir hal alıyor. Sarkmaya bugün hiçbir krem, ya da teknolojik uygulama yeterli sonucu veremez. Sizlerin de karın sarkma sorununuz varsa cerrahi yöntemler ile sonuca ulaşmalısınız. Peki herkeste aynı sonuca mı varılıyor elbette hayır. Doğum yapmış bir kadında sarkma çok aşırı meydana gelebilirken, bazı kadılarda daha az ya da çok sayılı da olsa hiç görünmeyebiliyor. Bu elbette biraz da kişinin geçirdiği süreç, ve genetik özelliği oluyor. Genellikle Türk kadınlarının karın bölgesinde sarkma şikayetleri olduğu zaten görebiliyoruz. Ama bu sorun ile hayatınıza devam etmek zorunda olmadığını da siz bilmelisiniz. Karın germe ameliyatı ile eskisinden bile daha güzel bir karın bölgesine ulaşmak mümkün olacak. Üstelik bu kadar zamandır beklediğiniz için de kesinlikle kendinize kızıyor olacaksınız diye düşünüyoruz.

İlgili Makaleler

Karın germe ameliyatı ikiye ayrılıyor. Tam karın germe ya da alt karın germe olarak. Alt karın ameliyatı mini ameliyat olarak tanımlanabilir. Sadece alt bölgesinde sorunları olanlar için yapılır. Burada göbek deliği altından işlem yapılır yani göbek deliği yeniden yapılmaz aşağıya doğru gerdirilir. Bunun yanı sıra tam karın germe de ise tüm karın için çalışma yapılır. Gerek görünürse göbek deliği burada yer değiştirebilir.

Karın germe ameliyatında genel anestezi uygulanıyor. Ameliyat öncesi hastadan kullandığı kan sulandırıcı hapını kullanmayı bırakması, aspirin kullanmaması ve aynı zamanda sigara ara verilmesi önerilir. Doktorunuz sizi muayene edip ameliyat için gün verdiğinde artık çok yakın zamanda o sarmış olan karından kurtulacağınızı böylelikle görüyor olacaksınız.

Ameliyat sonrası

Ameliyat sonrası

Karın germe ameliyatı sonrasında karın bölgesine bir sargı işlemi yapılacaktır. Bu işlemin amacı ise olabilecek kanamayı azaltmak ev şişliği indirmek olacaktır. Yine aynı zamanda iç kısma yerleştirilen diren tüpler ortalama 2 gün kalacaktır. Ameliyat sonrasında bacaklarınızı bükerek altına yastık koymanız karnınızın gerginliğini azaltıyor olacak ve sizin daha rahat etmenizi sağlıyor olacaktır. İlk günler biraz dik yürümekte zorlanabilirsiniz ama bu bir süre sonra geçiyor olacak.

En çok merak edilenlerden biri de karın germe ameliyatında iz kalıyor mu sorusu oluyor. Dikişler ne kadar estetik yapılsa da maalesef ki izler kalıyor ama zamanla hem belirsiz bir hale geliyor hem de iç çamaşır içinde kaldığı için dışarıdan görünmüyor. Bu da sizin kendinizi yine oldukça mutlu hissetmenizi sağlıyor olacak. Yani yaz ayında rahatlıkla bikini bile giyebilirsiniz.

Doktorunuz bir süre korse giymenizi isteyebilir. Bunun yanı sıra belli bir zaman içeriğinde spor yapmanız ve ağırlık kaldırmanız yasaklanıyor olacak. Ortalama 3 ay sonra artık sosyal hayatınıza yavaş yavaş başlayabilirsiniz. Ameliyat sonrası belli aralıklar ile muayeneye gidecek ve doktor gözetiminde kalıyor olacaksınız. Alacağınız sonuçlardan çok memnun kalacak ve artık göbeğinizi saklamak zorunda kalmıyor olacaksınız. Karın germe ameliyatını başarı ile üstlenen Doktor Leyla Arvas ile tanışarak sizler de ilk olarak muayenenizi olabilir ve size gerekli olan karın germe ameliyatı için bilgi alabilirsiniz. ameliyat sonrası sizi biraz zorluyor olsa da sonuçları sizleri çok mutlu edecek ev asla yaptırdığınıza pişman olmayacaksınız diye düşünüyoruz.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu